spotify-abonelik-fiyatlarina-artirim-yolda-yeni-odeme-planlari-da-geliyor-5FSKmB4k.jpg

Spotify Abonelik Fiyatlarına Artırım Yolda: Yeni Ödeme Planları da Geliyor

Dünyanın en tanınan müzik platformu Spotify hakkında, dünya genelindeki kullanıcıların yüzünü düşüren güçlü bir sav ortaya atıldı. Kelam konusu argümana nazaran Spotify abonelik fiyatları tekrardan zamlanıyor. 5 pazar bölgesinde fiyat artırmasıyla gündeme gelen şirketin şimdi resmî bir açıklaması yok.

Resmî bir açıklama olmadığından, ülkemiz için durumun ne olacağı konusunda bir bilgi yok. Fiyatın düşmeyeceği kesin, lakin yükselme ihtimali bir epey fazla. Genel olarak 5 bölgede fiyat yükseltecek olan Spotify, en büyük bölgesi olan ABD’de de kelam konusu artırım kararını uygulayacak.

5 bölgeye 1-2 dolarlık artırım geliyor.

Söz konusu beş bölgenin içinde Birleşik Krallık, Avustralya ve Pakistan da yer alıyor. Bu bölgelerde nisan ayının sonuna kadar 1 ila 2 dolar ortasında bir artırım bekleniyor. En büyük bölgesi olan Amerika Birleşik Devletleri’nde de artırım yaptığını düşünürsek ülkemizdeki abonelik fiyatlarına artırım gelmemesi pek de mümkün görünmüyor.

Bunun haricinde bir de yeni bir abonelik planı gündemde. Bu planda şirket, yeni premium fiyatı üzerinden müzik ve podcast içeren, lakin sesli kitaplara erişimin olmadığı bir planı karşımıza çıkarabilir. Bu planın haricinde gelecek farklı planların olduğu da kelam konusu tezler ortasında. Örneğin daha yüksek fiyattaki bir planın dah yüksek ses kalitesi sunacağı öne sürülüyor. Yani fiyatlar artarken ödeme konusunda farklı yollarla esneklik sağlanacak.

Sonuç olarak kişisel planlarda 1 dolarlık, aile ve çift planlarında 2 dolarlık bir artış bekleniyor.

Spotify’ın şimdiki fiyatları şu formda:

Plan Fiyat
Premium Bireysel 59,99 TL
Premium Duo 79,99 TL
Premium Aile 99,99 TL
Premium Öğrenci 32,99 TL

Sizce yeni fiyatlar nasıl olacak?

Comments are closed.