palworld-oyuncularin-yuzde-97sini-kaybetti-2xeQCiQp.jpg

Palworld Oyuncuların Yüzde 97’sini Kaybetti!

 
Silahlı Pokémon olarak nitelendirilen ve çıkışı ile bir arada Steam listelerini alt üst eden Palworld kısa müddette tanınan hale geldi. Steam’de yayınlanan en tanınan oyunlardan biri olan bu üretim, 2.1 milyondan fazla oyuncu ile şimdiye kadar en çok oynanan 2. oyun oldu. Fakat oyun geldiğimiz noktada büyük bir düşüşle karşılaştı.
 
Palworld güncellenmeye devam ediyor
 
 
 
19 Ocak tarihinde piyasaya sürülen Palworld, yaklaşık iki aylık bir süreç zarfında büyük bir oyuncu düşüşüyle makus bir gidişat içerisine girdi. İstatistik sitesi SteamDB tarafından ortaya çıkan bilgilere nazaran Steam’de oyuncuların %97’sini kaybetti. Günlük oyuncu sayısına bakacak olursak, hala 275.000 olduğunu söyleyebiliriz lakin bu sayı gün içerisinde 65.000 civarına kadar düşüş yaşıyor.
 
Oyunu hala oynayan azımsanmayacak kadar bir oyuncu topluluğu bulunsa da yakaladığı muvaffakiyet kısa müddet içerisinde yerini sakinliğe bıraktı. Ama bu durum elbette şaşırtan değil. Oyun birinci çıktığında büyük bir yükseliş yakaladı ve oyuncular bir oldukça heyecanlandı. Bu heyecan birkaç aylık mühlet zarfında sona erdi.
 
Bu durum genel olarak oyunun yapısından kaynaklanıyor. Zira oyunda muhakkak bir noktaya geldiğinizde yapacak rastgele bir şey kalmıyor ve bu noktaya ulaşan oyuncular oyunu rafa kaldırıyor. 
 
Peki siz bu oyun hakkında neler düşünüyorsunuz? 

Comments are closed.