sea-of-thieves-playstation-5-cikis-tarihi-belirli-oldu-3d8Y6Avg.jpg

Sea of Thieves PlayStation 5 çıkış tarihi belirli oldu!

Rare’in geliştirdiği açık dünya korsanlık oyunu ve Xbox birinci parti oyunu olan Sea of Thieves, bildiğiniz üzere PlayStation 5’e geliyor. Oyunun PS5 çıkış tarihi resmen muhakkak oldu.

Sea of Thieves, çapraz platform dayanağıyla Nisan’da PlayStation 5’e çıkıyor

Hi-Fi Rush, Grounded ve Pentiment’in ortasına katılan Sea of Thieves, 30 Nisan’da resmi olarak PlayStation 5 konsoluna çıkış yapacak. Oyunun direktörü Mike Chapman, grubun çapraz platform dayanağı için çok çalıştığını belirtti.

Rare’in yaklaşık 40 yıllık tarihinde birinci kere bir oyunu PlayStation platformunda yayınlayacak olması, onlar için değerli bir kilometre taşı. Sea of Thieves, 2018’deki birinci çıkışından bu yana kıymetli güncellemeler ve genişletmeler alarak dünyanın dört bir yanındaki oyuncular tarafından sevilen varlıklı içerikli bir servis oyununa dönüştü.

PlayStation 5 sürümünün yıllar boyunca biriken tüm içerik güncellemeleri ve genişletmelerle birlikte piyasaya sürülmesiyle, oyuncular birinci günden itibaren Sea of Thieves’in dünyasına dalabilecekler. İster tek başlarına, ister farklı platformlardaki arkadaşlarıyla birlikte PlayStation 5 oyuncuları, Sea of Thieves’i bugüne kadar çıkmış tüm güncellemelerle birlikte deneyimleyecekler.

30 Nisan’da PlayStation 5 için yayınlanacak olan oyun Xbox için de değerli bir adım çünkü konsollar ortası özel oyunların yayınlanması, oyun sanayisinde büyük tesir bırakacak.

Bugüne kadar konsol firmalarının stratejisi, konsola özel oyun çıkarmaktı. Lakin görünen o ki hem Sony hem Microsoft, artık konsol satışlarından çok oyunlarının satışlarına değer veriyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.