sea-of-thieves-bir-kilometre-tasini-daha-geride-birakti-FQXJpvYj.jpg

Sea of Thieves, bir kilometre taşını daha geride bıraktı

Microsoft’un oyun ekosisteminin en tanınan üyelerinden birinin, 2018 yılında piyasaya sürülen, Rare’in korsan macera oyunu Sea of Thieves olduğu rahatlıkla söylenebilir. Oyun, ortadan geçen müddet içerisinde, Xbox konsollarında ve PC üzerinde milyonlarca oyuncuya ulaştı ve artık bu sayı, oyunun çıkışından altı yıl sonra 40 milyona ulaştı.

Bu dönüm noktası hakkında konuşan oyunun baş imalcisi Joe Neate, “tahmin edebileceğiniz üzere, Sea of Thieves kelam konusu olduğunda günlerim sayılarla dolu. Geliştirme maliyetleri, faal sunucular, bir sonraki güncellemeye kalan günler… Lakin bazen, 40 milyon üzere sahiden fevkalâde bir sayı dikkat çekiyor, bunun şu anda Sea Of Thieves’te yelken açan korsanların sayısı olduğunu söylemekten inanılmaz derecede memnunum” diyor.

Stüdyo, bu değerli anı kutlamak emeliyle 19 Nisan ve 22 Nisan tarihleri ortasında özel bir oyun içi aktiflik düzenliyor ve bu mühlet boyunca oyun içerisinde edineceğiniz prestij, altın, Dönemlik Şöhret, Sadakat ve Lonca Prestiji kazanımı artırılacak.

Ayrıca Rare, birinci defa Sony PlayStation oyuncularını da okyanuslarında ağırlamaya hazırlanıyor. Neate, “PlayStation 5’te oyunun çıkışına ve ortak dünyamıza orijinal bir korsan bolluğu getirmemize yalnızca birkaç gün kalmışken, topluluğumuzu daha da genişleteceğimiz için de heyecanlıyım” diye ekledi.

Sea of Thieves şu anda Xbox Series X|S, Xbox One, PC, Game Pass ve Xbox Cloud Gaming üzerinden oynanabiliyor. PlayStation 5 sürümü ise 30 Nisan’da çıkacak ve ön sipariş veren oyuncular beta testleri sırasında oyunu oynamaya başlayabilecek.

Comments are closed.