sarji-bitince-pili-degistirilebilen-kablosuz-kulaklik-fairphone-fairbuds-duyuruldu-BWTHqWYr.jpg

Şarjı Bitince Pili Değiştirilebilen Kablosuz Kulaklık “Fairphone Fairbuds” Duyuruldu

Teknik olarak şu anda piyasada bulunan kablosuz kulaklıkların neredeyse tamamı tamir edilemeyen aygıtlar olarak göze çarpıyor ve belirli bir müddet sonra bu aygıtların yerine yenilerini almak gerekiyor. Fairphone ise yeni Fairbuds ile bu durumu değiştirmeye hazırlanıyor. 

Fairbuds yalnızca tamir edilebilir olmayacak, tasarım olarak da uzun ömürlü olacak. Fairphone’dan gelen açıklamaya nazaran Fairbuds toplamda 7 farklı değiştirilebilir modüle sahip olacak. Bu kesimler ortasında batarya, silikon halkalar, kulak içi süngerleri, şarj kutusu dışı, şarj kutusu çekirdeği ve kulaklıkların kendileri yer alıyor. Böylelikle standart bir kablosuz kulaklık üzere bir yıllık kullanım sonunda kulaklığın çöp olmasına gerek kalmıyor.

Parça modül değişebilecek

 

Fairphone bu kulaklıklar için üç yıl garanti de veriyor. Üstelik bu aygıtın özellikleri aşikâr bir düzeyin üzerinde. Kulaklıkların her birinde titanyum kaplı 11mm şoförler ve üç mikrofon bulunuyor. İki aygıta tıpkı anda bağlanmayı sağlayan Bluetooth 5.3 ve etkin gürültü tedbire de kulaklığın özellikleri ortasında bulunuyor. Ayrıyeten kulaklığın taşınabilir uygulaması üzerinden sekiz farklı ayardan birini seçip kullanmak mümkün. Siyah ve beyaz renk seçenekleri ile gelen Fairbuds’ın fiyatı ise 149 euro. 

2013 yılında Hollanda’da kurulan Fairphone, çok uzun mühlet güncelleme alacak olan modüler telefonları ile ismini duyurmuştu. Firmanın kuruluş gayesi ise uzun ömürlü, uzun müddet kullanılacak ve etrafa tesiri en az olacak eserleri geliştirmek ve yaygınlaştırmak olarak gösteriliyor. 

Comments are closed.