kufur-kiyamet-tenkitlere-kulak-veren-microsoft-forza-motorsportun-depolama-ihtiyacini-25-gb-dusurdu-mPrKSQpB.jpg

Küfür Kıyamet Tenkitlere Kulak Veren Microsoft, Forza Motorsport’un Depolama İhtiyacını 25 GB Düşürdü

Xbox Game Studios’un geçtiğimiz yıl yayımladığı Forza Motorsport oyunu, en çok da depolama alanı nedeniyle tartışmaların konusuydu. Oyuncular, tek bir oyun için bilgisayar yahut Xbox konsollarında 100 GB alan harcamak istemiyordu. Oyuncu geri bildirimlerini görmezden gelmeyen Microsoft, oyunun boyutunu küçülttü.

Microsoft, Forza Motorsport için 15 GB büyüklüğünde yeni bir güncelleme paylaştı. Bu güncelleme, oyunun kapladığı alanın Xbox Series X/S’te 25 GB, PC’lerde ise 29 GB azalmasını sağladı. Böylece oyuncular için yaklaşık yüzde 30’luk bir depolama alanı tasarrufu sağlanmış oldu. Microsoft, bunu nasıl başardığını açıklamadı.

Yeni güncelleme, oyuna yenilikler de getirdi

Forza Motorsport’a sunulan yeni güncelleme ile oyunun kapladığı depolama alanının azalması, yanlış anlaşılmasın. Şirket, oyunu sadeleştirmedi. Hatta birtakım eklemeler yapıldı. Olağan performans iyileştirmeleri ve bilinen hataların giderilmesi de “Güncelleme 7” ile oyuncuların beğenisine sunuldu. 

Forza Motorsport için hazırlanan güncelleme, an prestijiyle global çapta tüm oyuncuların hizmetine sunulmuş durumda. Şayet siz de bu oyuna sahipseniz güncellemeyi yaparak oyunun daha az yer kaplamasını sağlayabilirsiniz.

Comments are closed.