samsungdan-musterilerini-kizdiracak-hareket-87-bin-tllik-telefonun-kutusundan-cikmayan-suratli-sarj-kablosu-galaxy-JrqIjeeN.jpg

Samsung’dan Müşterilerini Kızdıracak Hareket: 87 Bin TL’lik Telefonun Kutusundan Çıkmayan Süratli Şarj Kablosu Galaxy M55 ile “Ücretsiz” Veriliyor!

Geçmişte akıllı telefonların kutuları hayli dolu olurdu. Kutunun içinden şarj kablosu, şarj adaptörü, kulaklık üzere pek çok donanım çıkıyordu. Sonrasında hem firmaların stratejilerindeki değişimler hem de maliyet azaltma gayretleri sonucu kutulardan çıkan ekipmanların sayısında da düşüşler olmaya başladı. Örneğin Samsung, en kıymetli modellerinde bile kutuya 45W USB-C şarj kablosu koymuyordu. Ta ki Galaxy M55’e kadar. 

Üst seviye Samsung telefonların kutularından artık şarj aygıtı çıkmıyor olsa da şarj kablosu bulunuyor. Lakin bu kablolar 25W şarj destekliyor ve şarj adaptörü ya da telefon desteklese bile 45W şarj edemiyorlar. Samsung, 45W süratli şarj kablosunu birinci kere Galaxy M55 modeliyle birlikte aygıt kutusuna koymuş durumda. Evet, amiral gemilerinde bile bulunmayan donanım, giriş-orta düzey telefonun kutusunda yer alıyor.

Kablo tamam da başlığı yok

Tabii burada farklı bir sorun yok değil. Kutudan süratli şarj kablosu çıkıyor lakin buna uygun adaptör yer almıyor. Hasebiyle bir 45W süratli şarj adaptörü satın almak zorunda kalıyorsunuz. Haliyle yeniden ek fiyat ödemeden süratli şarj kullanmak hayal oluyor.

Aslında 45W şarj ile 25W şarj ortasında %0’dan %100’e şarj mühleti manasında çok bir fark bulunmuyor lakin iki şarj dayanağı ortasındaki fark kısa periyodik şarjda kendisini aşikâr ediyor.

Comments are closed.