qualcomm-gaza-basti-uc-islemci-birden-geliyor-9h1q6aIM.webp

Qualcomm gaza bastı! Üç işlemci birden geliyor

Yarı iletken dünyasının değerli isimlerinden Qualcomm için orta segment akıllı telefonlara yönelik üç yeni işlemci üzerinde çalıştığı savı ortaya atıldı. Üstelik bu yonga setlerinden birinin birinci güç vereceği model de sızdırıldı. İşte ayrıntılar…

Qualcomm, orta segment akıllı telefonlara yönelik üç işlemci geliştiriyor!

SM4635, SM6650 ve SM7635 model numaralarına sahip olduğu bildirilen bu işlemcilerin Qualcomm‘un isimlendirme kurallarına nazaran sırasıyla Snapdragon 4, Snapdragon 6 ve Snapdragon 7 serisine ilişkin olması bekleniyor.

Aktarılan bilgilere nazaran SM4635 model numaralı işlemcinin kod ismi “pitti” olacakken, SM6650 ve SM7635 ise “volcano” ismiyle tanınacak. SM7635 yonga setinin güç vereceği birinci akıllı telefonun ise Xiaomi Redmi Note 14 Pro modeli olacağı söyleniyor.

Mobil dünyanın muteber kaynaklarından Roland Quandt, yakın vakitte yayınladığı bir raporda SM4635 işlemcisinin Snapdragon 4 Gen 3 olarak adlandırılacağını, ayrıyeten 6 GB LPDDR4X RAM ve 256 GB UFS 3.1 depolama alanını destekleyeceğini tez etmişti. Bir öteki söylenti ise SM7635 yonga setinin Mart 2024’te duyurulan Snapdragon 7+ Gen 3‘ten daha düşük performans göstereceğini söylüyor.

Qualcomm‘un yeni işlemcileri ile ilgili pek fazla mevcut ayrıntı yok. Bu doğrultuda yarı iletken devinin yonga setlerini ne vakit duyuracağı da belirsizliğini koruyor. Önümüzdeki günlerde yeni bilgiler çıkacaktır..

Peki siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.