samsung-r-yapti-galaxy-note-20-ve-galaxy-s20-fe-aylik-guncelleme-almaya-devam-eKtJJLPI.jpg

Samsung “R” Yaptı: Galaxy Note 20 ve Galaxy S20 FE, Aylık Güncelleme Almaya Devam Edecek!

Samsung, birkaç gün evvel sitesinde yer alan güncelleme listesini yenilemiş ve pek çok modeli aylık güvenlik güncellemesi listesinden çıkarıp çeyrek başına (3 ayda 1) güncelleme alacak aygıtlar ortasına eklemişti. Bu modeller ortasında Galaxy S20 5G, S20+ 5G, S20 Ultra 5G, Galaxy S20 FE (ve 5G olmayan varyantları) üzere modeller yer alıyordu. Ayrıyeten Galaxy Note 20 Ultra 5G ve 5G olmayan varyantı da aylık yazılım takviyesini kaybetmişti. 

Görünüşe nazaran Samsung bu listelerde tekrar bir değişiklik yaptı ve Galaxy Note 20 5G, Galaxy Note Ultra 5G ve 5G olmayan varyantı, Galaxy S20 FE ve 5G varyantı bir sefer daha aylık güvenlik güncellemesi alan modeller ortasına taşındı. Bu durumun elbette bir nedeni de var. 

4 yıl destekleme vaadi Samsung’u değişikliğe zorladı

Samsung, bu modelleri piyasaya sürerken yaptığı açıklamada “4 yıl boyunca güncelleme desteği” kelamı vermişti. Her ne kadar Galaxy S20 serisi 2020 yılının başlarında piyasaya çıkmış olsa da, Galaxy Note 20 5G, Note Ultra ailesi ve Galaxy S20 FE ailesi yılın sonlarında piyasaya girmişti. Samsung da dört yıllık takviye zorunluluğunu yerine getirmek için bu modelleri bir defa daha aylık güncelleme alacak aygıtlar ortasına taşıdı. 

Bu modeller yıl sonuna kadar aylık güncelleme almaya devam edecekler. Bu yılın son çeyreğinde ise Samsung’un kelam verdiği 4 yıllık dayanak sona ermiş olacak. Sonrasında modellerin tekrar 3 ayda bir güncelleme alan modeller ortasına taşınması bekleniyor. 

Comments are closed.