samsung-bu-yil-ikinci-bir-ultra-amiral-gemisi-telefon-cikarabilir-OkTK2Trg.jpg

Samsung, Bu Yıl İkinci Bir “Ultra” Amiral Gemisi Telefon Çıkarabilir

Samsung, birkaç yıl öncesine kadar deneysel bir model olarak görülen Galaxy Fold serisini piyasada tutundurmayı başardı ve bu seri, Güney Koreli teknoloji devinin amiral gemisi serileri ortasındaki yerini aldı. Serinin bir sonraki modeli olacak Galaxy Fold6 için ise kulislerde yeni savlar dolaşıyor. 

Yılın ikinci “Ultra” amiral gemisi olabilir

Samsung Galaxy Fold6 hakkında çeşitli söylentiler olsa da elle tutulur pek bir bilgi yok. Daha evvelki tezler, telefonun daha uygun fiyatlı olacağına işaret ediyor lakin Samsung’un bunu nasıl sağlayacağı belirtilmiyor. Yeni teze nazaran ise Galaxy Fold6 serisinde Güney Koreli teknoloji devi birinci kez bir Ultra model piyasaya sürecek. 

İddialar yalnızca bununla da kalmadı. Kesin bir fiyat bilgisi olmasa da Galxy Fold6 Ultra’nın, 1799 dolardan satışa çıkan Galaxy Fold5’ten daha kıymetli olacağı tabir edildi. Savların kaynağı ise Samsung’un SM-F958 adlı bir model üzerinde çalışması. Galaxy S24 Ultra’nın model numarası da SM-S928 idi. Z Fold5’in model numarası olarak ise SM-F946‘yı görüyorduk. Bu bilgilerin ışığında Galaxy Fold6 Ultra’nın geleceği sav edildi. 

Son olarak bu modelin hayli kısıtlı bir pazara çıkarılması da ihtimaller ortasında yer alıyor.  Gelen bilgilere nazaran Galaxy Fold6 Ultra, yalnızca Güney Kore’de satışa çıkacak ve hudutlu sayıda olacak. Modelin diğer bölgelerde satışa çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Elbette yalnızca model numaraları bu aygıtın hakikaten de piyasaya sürüleceği manasına gelmiyor.

Comments are closed.