linkedin-tiktok-instagram-gibisi-ozelligi-test-ediyor-ja9qVf57.jpeg

LinkedIn, TikTok-Instagram gibisi özelliği test ediyor!

LinkedIn, TikTok biçimi dikey görüntülerin yer aldığı yeni bir görüntü akış özelliği test ediyor. Bu özellik şimdi resmi olarak duyurulmamış olsa da, son günlerde kullanıcılar ve şirketler tarafından fark edildi. Yeni akış, LinkedIn uygulamasında başka bir “video” sekmesinde görüneceği gelen duyumlar ortasında. Kullanıcılar, TikTok yahut Instagram Reels üzere, dikey olarak kaydırarak klipler ortasında geçiş yapabilecekler.

İş odaklı yeni özellik artık LinkedIn’de!

Bu gelişme, Instagram çalışanı Jenny Eishingdrelo tarafından paylaşılan ekran imajı ve LinkedIn’in Influencer pazarlama yöneticisi Austin Null tarafından yapılan açıklamayla ortaya çıktı. İşte LinkedIn’ın yeni özelliğinin detayları…

LinkedIn’in bu cins bir formatı benimsemesi şaşırtan değil. Daha öncede emsal bir tavır sergileyen LinkedIn süreksiz gönderiler için bir deneme yapmıştı. Bu denemeler sonrasında Öyküler özelliğini kullanıma sundu ve bu özellik bir yıl boyunca devam etti.

Ancak bu müddet zarfında görüntü denemeleri şimdi tamamlanmamıştı. LinkedIn, o periyotta kıssalar formatını LinkedIn genelinde tekrar tasarlanmış bir görüntü tecrübesine dönüştürmek için çalışıyordu.

Bu yeni akış özelliği, LinkedIn tarafından profesyonel iş insanları ve niyet önderleri için kullanıma sunulacaktır. LinkedIn, kullanıcıların işyeriyle ilgili içeriklerini paylaşmak için bir platform oluşturmayı umut ediyor. Lakin, kullanıcıların iş odaklı bir görüntü akışına ne kadar ilgi göstereceği şimdi belgisiz.

LinkedIn’in test ettiği bu yeni özellik, fonksiyonelliği açısından potansiyel taşıyor. Lakin kullanıcıların ilgi gösterip göstermeyeceği meçhul. Pekala siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.