iphone-se-4-icin-kiymetli-gelisme-KfsP57mP.jpg

iPhone SE 4 için kıymetli gelişme!

Apple, son periyotlarda merakla beklenen iPhone SE 4 ile çok konuşuluyor. Olağan iPhone serisine kıyasla daha uygun fiyatlı olacak bu model ile ilgili şimdiye kadar pek çok sızıntı yaşandı. Son olaraksa iPhone SE 4 kılıfı ortaya çıktı.

iPhone SE 4 ile Face ID‘ye merhaba

Apple ile ilgili muteber kaynaklardan Majin Bu, iPhone SE 4 modeline ilişkin olduğu görülen bir kılıfın fotoğrafını paylaştı. Buna baktığımızda telefonun art kasasında bir tane kamera yer alacağını görüyoruz. Bununla birlikte ön tarafında bir çentik olacağı, bu çentikte ön kamera ve Face ID yer alacağı bilgisi mevcut. Buna nazaran iPhone SE 3‘te yer alan Ana Ekran düğmesinin yeni modelde bulunmayacağı anlaşılıyor.

iPhone SE 4 özellikleri (Beklenen)

Şimdiye kadar ortaya çıkan bilgilere nazaran iPhone SE 4 modeli, 6.1 inç boyutunda OLED ekranla gelecek. Bu ekran, 60 Hz yenileme hızı ile desteklenecek. Apple A17 yahut A18 işlemcisinden güç alacak model, 48 Megapiksel ana kameraya yer verecek. Öte yandan 3.279 mAh‘lik bataryadan güç çekecekken, USB-C yuvasına yer verecek.

Beklenen iPhone SE 4 teknik özellikleri şu formda sıralandı;

Özellik Değer
Ekran: 6.1 inç – OLED
60 Hz yenileme hızı
İşlemci: Apple A17 yahut A18
Ana Kamera: 48 Megapiksel
Batarya Kapasitesi: 3.279 mAh
5G İlişki: Var
USB Yuvası: USB-C
Face ID: Var

Apple‘ın uygun fiyatlı yeni iPhone modelini önümüzdeki sene tanıtması bekleniyor. Pekala siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? iPhone SE 4‘ten beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.