nothing-phone-3te-kullanilacak-islemci-ortaya-cikmis-olabilir-TuS9IeCa.jpg

Nothing Phone 3’te Kullanılacak İşlemci Ortaya Çıkmış Olabilir

Yedi yıl boyunca OnePlus’ta misyon yapan ve firmanın kurucuları ortasında da yer alan Carl Pei, daha sonra Nothing isimli firmayı kurarak atıldığı macerada dikkatleri üzerine çekmişti. Uygun fiyatlı fakat güçlü modelleriyle dikkat çeken firma artık de Nothing Phone 3 üzerinde çalışıyor. Telefonun işlemcisi de ortaya çıkmış üzere gözüküyor. 

Amiral gemisi işlemci ile gelecek

Nothing’in birinci iki modeli ile gösterdiği muvaffakiyetin ardından Nothing Phone 3 için de beklentiler yükselmişti. Savlara nazaran Nothing Phone 3, Qualcomm’un Snapdragon 8s Gen 3 işlemci bulunacak. Snapdragon 8 Gen 3′ün bu küçük kardeşi, daha düşük konfigürasyonlarda kullanılıyor olsa da bilhassa yapay zekâ, fotoğraf ve oyun alanlarında amiral gemisi işlemciden yalnızca bir gömlek aşağıda yer alıyor. 4nm mimariye sahip bu işlemci, üst seviye amiral gemisi düzeyinde olmasa da o noktaya epey yakın. 

Nothing Phone 3’ün Hindistan’da 480 ilâ 540 dolar arasında bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini alması bekleniyor. Bu da, serinin daha evvelki modellerine kıyasla bu modelde önemli bir fiyat artışı görmemizin mümkün olduğu manasına geliyor. Yeniden de firma, sunduğu makul fiyatlı üst seviye aygıtlarla elde ettiği ilgiye ziyan vermeyecek bir fiyat artışı yapacak üzere. 

Temmuz ayında piyasaya çıkması beklenen modelin çıkışı yaklaştıkça hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkacaktır. Yeni bilgiler geldikçe onları da sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

Comments are closed.