playstationda-yeni-periyot-basladi-sureksiz-ceo-misyona-basladi-Ri3qtFex.jpg

PlayStation’da Yeni Periyot Başladı: Süreksiz CEO Misyona Başladı

 
PlayStation konsolları ile birlikte karşımıza çıkan Sony yeni bir periyoda daha geçiş yapmaya hazırlanıyor. Evvelki CEO Jim Ryan’ın akabinde artık süreksiz olarak mevcut vazifeye Hiroki Totoki gelmiş durumda. PlayStation’ın resmi ve süreksiz CEO’sunun artık Totoki olduğunu söyleyebiliriz.
 
Jim Ryan Eylül ayında istifa edeceğini açıkladı
 
 
 
Eylül 2023 tarihinde eski CEO Jim Ryan’ın istifa edeceği ve Hiroki Totoki’nin 1 Nisan 2024’te vazifesi devralacağı açıklandı. Ryan artık resmi olarak şirketten ayrılmış ve Totoki PlayStation kısmını denetlemek için devreye girmiş durumda. Totoki öbür taraftan Sony Group’taki mevcut misyonunu sürdürüyor.
 
Şirket yakın vakitte yaptığı yeni bir açıklamayla bir arada PlayStation’ın artık yeni bir periyoda geçeceğini ve Sony Group Corporation Yönetim Kurulu Lideri ve CEO’su Kenichiro Yoshida ve SIE idare takımıyla yakın işbirliği içinde çalışacaklarını açıkladı.
 

Her ne kadar süreksiz CEO’nun misyonu resmi olarak bugün başlasa da Totoki, geçtiğimiz aylarda stüdyoları ziyaret etmeye başladı ve Sony’nin oyun stratejisi hakkındaki görüşlerini şimdiden net bir biçimde ortaya koydu.

Comments are closed.