microsoft-windows-11in-widget-dugmesini-windows-10a-benzetecek-NCCzOTkk.png

Microsoft, Windows 11’in widget düğmesini Windows 10’a benzetecek

29 Mart 2024’te Beta Kanalında yayınlanan Windows 11 yapı 22635.3420 güncellemesi, widget düğmesini bildirim alanına yaklaştırdı. Böylelikle tüm vazife çubuğu artık Haberler ve İlgi Alanları düğmesiyle birlikte, Windows 10’daki görünümüne biraz daha benzedi.

Microsoft, düğme yerleşimini değiştirmenin yanı sıra, kullanıcıların “görev çubuğundaki Widget’lardan daha varlıklı içerik görülebilmesi” için widget’ların boyutunu da artırdı. Buna ek olarak, widget panosu artık sola hizalanmış vazife çubuklarına sahip sistemlerde ekranın sağ tarafından görünüyor.

Yeni Windows 11 Vazife Çubuğu görüntüsü

Microsoft güncellemeyle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeyi kullandı: “Sola hizalanmış vazife çubuklarında Widget giriş noktası için yeni bir pozisyon oluşturmaya başlıyoruz. Vazife çubuğu giriş noktası sistem tepsisinin soluna taşınacak ve daha geniş olacak, böylelikle misyon çubuğunuzda Widget’lardan daha varlıklı içerik görebileceksiniz. Widgets panosunu başlattığınızda, sol taraf yerine sağ taraftan uçtuğunu göreceksiniz.”

Ancak bu güncelleme şimdilik Beta basamağında, yani Windows Insider kullanıcılarına açık. Microsoft yeni Misyon Çubuğu’nun artık herkes için hazır olduğuna karar verdiğinde, muhtemelen birkaç güncelleme sonra, bir sabah uyandığınızda, Windows 11’in misyon çubuğunun değişmiş olduğunu fark edebilirsiniz, şaşırmayın.

Comments are closed.