samsung-akilli-telefonda-suratli-sarj-inadini-kirdi-Nk7WGNVH.jpg

Samsung, akıllı telefonda süratli şarj inadını kırdı!

Samsung’un geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü Galaxy M55, orta düzeyde rekabeti artırmayı başardı. Lakin Samsung’un sessiz sedasız formda kutuya 45W süratli şarj sağlayan USB-C kablosu yerleştirdiği fark edildi. Bu, Galaxy S24 ailesinde bile 25W kabloya sahip olan Samsung ailesi için bir birincisi temsil ediyor.

Samsung Galaxy M55, 45W şarj kablosuyla geliyor

Samsung, 2021 yılında sürdürülebilirlik nedeniyle telefonlarına şarj adaptörü eklemeyi bıraktı. Lakin şirket hala kutuda bir USB-C kablosu sağlıyor. Bununla birlikte kutudan çıkan USB-C kabloları sırf 25W’a kadar şarj suratını destekliyordu.

Samsung, Galaxy M55 ile bu inadından vazgeçmiş üzere görünüyor. Şirket, 45W’a kadar daha yüksek şarj suratı sağlayan daha kalın kablolara geçmiş durumda. Bu, 45W şarjı destekleyen modellerin tam kapasitede doldurulmasına yardımcı olacak.

Çeşitli kullanıcılar tarafından yapılan birinci testler, M55’in 45W’lık bir şarj aygıtıyla yaklaşık 70 dakikada tam dolum yapabildiğini ortaya koydu. Bu da Galaxy A55’in 25W’lık adaptörle müddetini yaklaşık 15 dakika kısalttığı manasına geliyor.

Galaxy M55 5G modeli, 6.7 inç büyüklüğünde AMOLED+ ekrana yer veriyor. Full HD+ çözünürlüğe sahip bu ekran, 120 Hz yenileme suratı ile destekleniyor ve 1000 nit zirve parlaklık sunuyor. Öte yandan aygıt, Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisinden güç alıyor.

5,000 mAh‘lik bataryadan güç çekiyor. Lakin Samsung resmi şarj suratlarını belirtmedi. Galaxy M55, kutudan 45W şarj kablosuyla çıkan birinci model oldu.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.