samsungun-yapay-zekasi-icin-turkce-mujdesi-ne-vakit-1MtsQfvY.jpg

Samsung’un yapay zekası için Türkçe müjdesi! Ne vakit?

Samsung, 2024’ün birinci haftalarında Unpacked etkinliği gerçekleştirerek yeni Galaxy S24 amiral gemisi serisini tüketicilerin karşısına çıkardı. Özellikleri ile dikkat çekmeyi başaran bu akıllı telefonlar ile birlikte Galaxy AI da tanıtıldı. Samsung‘un tüm yapay zeka özelliklerini kapsayan Galaxy AI, birinci başta sırf birkaç lisanı destekliyordu fakat şirket, son açıklamasında Türkçe dayanağının de yolda olduğunu resmen duyurdu.

Galaxy AI için Türkçe dahil daha fazla lisan desteklenecek!

Samsung, kısa mühlet evvel yaptığı duyuru ile Galaxy AI‘ın artık Arapça, Endonezce ve Rusça dillerini desteklediğini açıkladı. Ayrıyeten 2024’ün ilkbaharında Avustralya İngilizcesi, Kantonca ve Kanada Fransızcası lehçelerini destekleyecek.

Galaxy AI‘ı daha fazla kullanıcıya ulaştırmak isteyen Samsung, rastgele bir net tarih olmamakla birlikte bu yıl içinde Romence, Türkçe, Felemenkçe ve İsveççe lisanları için de takviye sunacak. Ayrıyeten firma, klasik Çince ve Avrupa Portekizcesi için de plan yapıyor.

Galaxy AI özellikleri

Galaxy AI; bildirileri ve dokümanları gerçek vakitli olarak çevirme, telefon görüşmelerini 13 farklı lisan ortasında çevirme ve düzenlenmiş fotoğrafları doldurma üzere özellikler getiriyor. Bu bağlamda Samsung telefon kullanıcıları tarafından merakla bekleniyor.

  • Mesajları ve dokümanları gerçek vakitli olarak çevirme
  • Telefon görüşmelerini desteklenen lisanlar ortasında çevirme
  • Göndermeden evvel tonu ayarlamak için bildirileri tekrar yazma
  • Yapay zeka kullanarak düzenlenmiş fotoğrafları doldurma
  • Ses transkripsiyonlarında konuşmacıları tanımlama
  • Sayfadaki metinlerin özetini çıkarma

Peki siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.