red-dead-redemption-2-mobilde-calistirildi-iste-goruntusu-67Jv5AeB.jpg

Red Dead Redemption 2 mobilde çalıştırıldı! İşte görüntüsü

Bir Red Dead Redemption 2 hayranı, taşınabilir aygıtında oyunu çalıştırmayı başardı. Her ne kadar grafikleri çok fazla düşürmek zorunda kalsa da hayran, Red Magic 9 Pro’da Red Dead Redemption 2 çalıştırmayı başardı.

Red Dead Redemption 2, mobilde işte bu türlü gözüküyor

YouTuber Serg Pavlov’un paylaştığı görüntüler, Red Dead Redemption 2’nin taşınabilir aygıtlar üzerindeki performansını gösteriyor. Fakat çok da uygun bir tecrübe değil, şimdiden haberiniz olsun. Oyunun düşük kare suratı, kesintili ses ve genel olarak düşük performansı, taşınabilir platformda bu oyunu hakikaten göreceğimiz günlerin çok uzakta olduğunu gösteriyor.

Ancak bu durum, taşınabilir aygıtların büyük, grafik açısından güçlü oyunları çalıştırmak konusundaki sonlarını test etmek açısından epeyce ilgi cazip bir tecrübe sunuyor.

Video, Red Dead Redemption 2’nin ana karakteri Arthur Morgan’ın, kasabalarda dolaşması ve at üzerinde geniş tarlalardan geçmesi üzere sakin faaliyetleri gösteriyor. Bu faaliyetler bile oyunun çok takılmasına sebep oluyor. Yeniden de oyunun bu kadar büyük ve ayrıntılı bir dünyasının taşınabilir aygıtlara taşınabilmesi bile heyecan verici bir gelişme.

Serg Pavlov’un Red Dead Redemption 2’yi çalıştırdığı taşınabilir aygıt, Red Magic 9 Pro. Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisine sahip aygıtın bir de 12 GB RAM’i bulunuyor. 256 GB depolama alanına sahip telefon, Android 14 işletim sisteminde çalışıyor.

960×540 çözünürlükte çalışan oyunun telefonun donanımını yakmaması için Pavlov, dış soğutma kullanmış. Ek olarak oyunun Adreno 750 GPU’sunda çalışabilmesi için oyunun modlarla grafiklerinin düzgünce ‘çöpleştirilmiş’ hali kullanılmış.

Red Dead Redemption 2’nin taşınabilir aygıtlarda çalıştırılabilmesi, taşınabilir oyun dünyasında da bir dönüm noktası olabilir. Bu usul büyük üretimlerin taşınabilir platformlarda oynanabilir hale gelmesi, oyun sanayisindeki hudutların ne kadar ileriye gidebileceğini gösteriyor.

Mobil oyun dünyasındaki gelişmeler yalnızca Red Dead Redemption 2 ile sonlu değil. Death Stranding ve Resident Evil Village üzere büyük üretimlerin da iOS aygıtlarda oynanabilir hale gelmesi, taşınabilir oyun tecrübesini daha da zenginleştirdi üzere görünüyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.