ps5e-gelecek-birinci-xbox-oyunu-icin-beklenen-aciklama-mrXJwAIZ.jpg

PS5’e gelecek birinci Xbox oyunu için beklenen açıklama!

Xbox, bir mühlet evvel birtakım oyunlarını PlayStation 5‘e getirmeye karar verdi. Bunlardan biri de Sea of Thieves oldu. Korsancılık imalinin geliştiricisi Rare, oyunun 30 Nisan’da PlayStation 5 için piyasaya sürüleceğini açıkladı. Bu kapsamda PlayStation versiyonuna ait bir dizi özelliği de ele aldı.

Sea of Thieves PS5 sürümü nasıl olacak?

Sea of Thieves PS5 sürümü için en değerli özelliklerden biri; PlayStation ve Xbox ortasında çapraz oyun ve ilerleme desteğinin dahil edilmesi olacak. Oyuncular, platformdan bağımsız olarak arkadaşlarına katılabilecek.

Ayrıca çapraz oynamayı devre dışı bırakma ve sırf gamepad’li rakiplerle sınırlama seçeneğine sahip olacak. Bu da PlayStation 5 sahiplerinin, bilgisayar ve mouse kullanan PC oyuncularla karşı karşıya gelmesini engelleyecek.

Diğer platformlarda oyuna vakit ayırmış olan kullanıcılar; karakterler, kozmetikler ve oyun içi para ünitesi dahil olmak üzere ilerlemelerini PS5 sürümüyle senkronize edebilecek.

Öte yandan PS5’teki Sea of Thieves, konsolun donanım özelliklerinden yararlanarak 4K 60 FPS yahut 1080p 120 FPS modları ortasında seçim yapma imkanı sunacak. Oyun ayrıyeten DualSense’in dokunsal geri bildirimini ve uyarlanabilir tetikleyicilerini destekleyecek.

Çok oyunculu oynamak için PlayStation Plus aboneliği gerekecek, lakin kıssa modunu oynamak isteyenler Safer Seas modunun keyfini çıkarabilecek. Sea of Thieves PlayStation 5’te 999 TL ile satışa sunuldu ve ön siparişler açılmış durumda.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz?

Comments are closed.