ready-steady-ship-fabrika-ortamini-eglenceli-hale-getiriyor-Ux3tLQ5L.jpg

Ready, Steady, Ship Fabrika Ortamını Eğlenceli Hale Getiriyor

 
Eğlenceli yapısı ile birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanan bu imal ortalığı kaosa sürükleyen bir içerikle birlikte bizlere sunuluyor ve bu içeriği elbette arkadaşlarımızla birlikte deneyimleyebiliyoruz. Oyunu isterseniz tek başınıza isterseniz de arkadaşınızla bir arada oynayabilir ve bir arkadaşınızı yanınıza çağırabiliyorsunuz.
 
Oyunda zati görsellerden ve fragmanlardan görebileceğiniz üzere bir fabrika içerisinde bulunuyoruz. Bu fabrika içerisinde aşikâr başlı yapılacak işler yer alıyor ve depo içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca yapılacaklar epey fazla karşımıza çıkıyor. Elbette, bu ortada vinç kullanabiliyor, kutuları gerçek halde gerçek yere yerleştirmeye çalışıyor, bozuk olan kutuları eleyebiliyor ve sağlam olanları etrafa koyabiliyor, üretim çizgisini ve çıkış sınırını burada hakikat bir formda kurmaya çalışıyoruz. Bunun dışında oyunda depo çalışanı olarak yer aldığımız mühlet boyunca en güzel tecrübesi elde etmek için elbette bu oyunu iki şahısla oynamak çok daha hoş bir tecrübe bizlere sunuyor ve bununla bir arada de süratli bir formda depo içerisinde yerimize alabiliyor ve fabrika içerisinde bulunduğumuz esnada gerçek denetimlerle birlikte yapılacakları yapmaya odaklanıyoruz.
 
Oyunda daima olarak bir şeyler yapmak durumunda kaldığımız ve üretim çizgisinin daima olarak ilerlediği esnada yer aldığımız müddet boyunca en verimli bir halde taşıma bantlarını birleştirmeye çalışıyoruz. Taşıma bantları birinci etapta başka, daha sonrasında ise bizim atılımlarımıza bir arada birleşebiliyor ve böylelikle onları isterseniz çekebiliyor, itebiliyor ve gerçek bir konumlamayla bir arada üretim çizgimizi tamamlayabiliyoruz.
 
Bu üretim sınırı ile birlikte elbette taşıma bantlarının üzerine kutuları koyabilir, bu kutuların gerçek biçimde hakikat vakitte ve gerçek yere gitmesini sağlayabilir ve üretimi attığımız boyunca elbette elimize vinç alabiliyor, vinç ile birlikte kutuları koyabiliyor, tutabiliyor ve gerçek formda üretim bandının üstüne yerleştirebiliyoruz. Bir fabrikadan kutuları ve gereçleri çıkarmak için elimizden geleni yapmaya koyulduğumuz üretimde taşıma bantlarını en verimli bir formda kullanmak için birleştirme tarzına geçiş yapabiliyor ve en düzgün tecrübesi elde etmek için de üstte bahsettiğimiz üzere bu oyunu arkadaşlarla bir arada oynamak gerekiyor.
 
 
 
Bu şekil oyunlar tek başınıza oynanabilecek ögeleri bünyesinde barındırsa da en hoş tecrübesi arkadaşlarınızla bir arada elde edebiliyorsunuz. Zira burada yer aldığınız mühlet boyunca arkadaşınızla birlikte koordineli ve planlı bir formda çalışabiliyor, ondan çeşitli yardımları alabiliyor. Onunla bir arada oyun içerisinde yahut Discord üzerinden direkt konuşabiliyor ve böylelikle oyunda eğlenceli dakikalar geçirebiliyorsunuz. Oyunda aslında akan ve süratli ilerleyen bir vakit dilimi olduğundan ötürü yapacaklarınız burada hayli kıymet arz ediyor ve bununla birlikte de oyunda birden çok araç ile bir arada tahliller sunabiliyorsunuz.
 
Örneğin, oyunda üstte bahsettiğim üzere üretim çizginizi hakikat bir biçimde tamamlamak ve yerleştirmek için elbette yapacağınız ataklarla birlikte arkadaşınızdan yardım almaya çalışıyor ve yardım aldıktan sonra da burada başka hallerde farklı misyonlara geçiş yapabiliyorsunuz. Oyun birinci etapta sizlere güçlü bir yapıyı bünyesinde barındırıyor üzere gözükse de ilerleyen süreçte neler yapabileceğiniz konusunda hemfikir olduğunuz vakit elbette hem temel mekanikleri odaklanabiliyor hem de temel denetimlerle birlikte oyundaki yenilikleri alabiliyorsunuz. Böylelikle oyunda ilerlediğiniz esnada hem vazifeleri yapmaya koyuluyor hem de fabrika içerisindeki işleri en güzel seviyeye getirmeye çalışıyorsunuz.
 
Hatta ilerletmeye çalıştığımız ve fabrikadaki gidişatı düzeltmeye uğraştığımız imalinde taşıma bantlarını en verimli formda kullanmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca daima olarak artan bir zorluk düzeyinden bahsedebiliyoruz. Üstte bahsettiğimiz üzere birinci etapta kolay. Daha sonrasında ise kuvvetli bir yapı bizlere sunuluyor ve bununla bir arada de daima artan zorlukların üstesinden gelmek için hem kendimizi hem de ekip arkadaşımızı güvenebiliyoruz.
 
Elbette burada ekip arkadaşımıza güvenmek ve birebir vakitte onunla bir arada işbirliği yaparak bir yandan sohbet etmek ve neler yapabileceğimiz konusunda süratli bir geri dönüş sağlamak hayli kıymetli. Bununla bir arada arkadaşınızdan yardım isteyebilir, o yardımları hakikat bir formda fabrika içerisine ulaştırabilir ve daha fazla yardımla bir arada de oyundaki yerinize alabilirsiniz. Bunun dışında oyunda fabrikanızın bizlere verdiği malların üstesinden gelmek için elimizden geleni yapmaya koyuluyor ve bunları yerleştirmek ve gerçek vakitte gerçek biçimde üretim çizgisine ulaştırmak için farklı araçları burada kullanabiliyoruz. Yeniden orta ara bahsettiğimiz üzere üretim araçları burada farklılık gösterebiliyor ve bu farklılıkla birlikte de çeşitli araçlarla tertibi sağlamaya hazırlanıyoruz.
 
 
Örneğin, bir vinç kullanabiliyoruz. Bu vinç elbette karşımıza küçük bir formda çıkıyor ve üretim bandında içerisinde kullanabileceğimiz bu küçük vinçle birlikte farklı biçimlerde kutuları toplayabilir, kaldırabilir, birleştirebilir ve üretim sınırının üzerine koyabiliriz. Birtakım mallar burada kusurlu olarak karşımıza çıkarken, kimileri ise sağlam olarak nitelendiriliyor. Münasebetiyle sağlam malları üretim sınırına yerleştirip fabrikadan dışarı çıkartabiliyoruz, başkalarını ise ayırmamız gerekiyor ve ona nazaran kendi sistemimizi burada sağlamamız lazım. Bir yandan süratli akan üretimi atlatırken, öteki yandan ise yapacaklarımız olunca elbette ortalığın kaosu sürüklendiği bir alan bize sığınıyor ve bununla bir arada de ne yapacağımız konusunda elbette başımızın karışmaması gerekiyor.
 
Oyun içerisinde bu malların üstesinden gelmek için elbette hem çeşitli araç ve gereçleri kullanabilir, hem de farklı ekipmanların burada olduğunu anlayabiliriz. Birebir ortamda oyunda iki bireyle bir arada oynayabilir ve arkadaşınızı burada yanınıza davet ederek yapabileceklerinizi onlarla bir arada paylaşabilirsiniz. Elbette bu biçim oyunları arkadaşlarınızla bir arada oynamak çok da eğlenceli bir tecrübeye bünyesinde barındırıyor ve biz de bu stil oyunları zati arkadaşlarınızla birlikte oynamanızı tavsiye ediyoruz.
Aynı vakitte arkadaşınızla bir arada oynadığınız vakit elbette tek başınıza yapabilecekleriniz sonlu olduğundan ve zahmetli olduğundan bir arkadaşınızı yanınıza alarak elbette hem burada güç birliği yapabilir, hem de yapabilecekleriniz burada daha da fazla değişkenlik gösterebilir. Zira burada bir sınırı düzeltmek için elbette harcayabileceğiniz güç daha fazlayken, iki kişi olduğunuzda bir kişi üretimi atlatmaya çalışırken, başka kişi ise üretim bandına kolileri yerleştirebilir. Bu da vakitten tasarruf sağlar ve böylelikle süratli bir biçimde misyonları yapmanıza imkan sağlar. Münasebetiyle oyunda yer aldığınız mühlet boyunca arkadaşlarınızla bir arada oynamak ve arkadaşınızla birlikte işbirliği yapmak hayli değer arz ediyor ve bu stil oyunlarda koordineli bir biçimde ilerlemek ve yapacağınız planlamalarla bir arada üretim çizgisinin artan zorluklarının üstesinden gelmek oyunun temel mekanikleri ortasında yer alıyor.
 
 
 
Oyunun başka taraftan Steam platformu üzerinde çeşitli başarımları bulunuyor. Bu başarımları elde etmek için de elbette birtakım noktalarda arkadaşınızla bir arada oynamanız gerekiyor ve işbirliği modu içerisinde yer aldığınız mühlet boyunca bu başarımları elde etmek için elinizden geleni yapmaya koyuluyorsunuz ve böylelikle süratli bir halde ilerleyerek üretim sinirinizi tamamlamaya başlıyorsunuz.
 
Fabrikanın gitgide tuhaflaştığı ortamda yer aldığımız müddet boyunca işimizin üstte olduğu üzere kolay olduğundan bahsettik. İşimizin kolay olması elbette güçlü olmayacağı manasına gelmiyor. Yapılacak işler burada daha da tuhaflaşıyor ve bu fabrikanın gitgide tuhaflaştığını ve tıpkı vakitte işlerin daha da zorlaştığını deneyimleyebiliyoruz. Taşıma bantları boyunca elbette kendi kuracağımız sistemi ilerletmek durumunda kalıyoruz ve ben malları fabrikadan dışarıya hakikat ulaştırmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.
 
Oyunda üstte bahsettiğimiz üzere her türlü aleti ve edevatı kullanmaya çalışır ve birebir vakitte vinçleri, forkliftleri ve daha fazlasını burada elde edebiliyoruz. Bunlarla bir arada oyunda istediğimiz halde ilerleyebiliyor, istediğimiz biçimde elimizden geleni yapmaya koyuluyor ve yanlışsız biçimde kullanabileceğimiz araçları burada görebiliyoruz. Elbette bunları yaparken de gerçek vakitte gerçek biçimde atılım yapmak epeyce değerli. Bunu yapmadan evvel de bu vakte düzgün kıymetlendirmeli ve birebir vakitte fabrikadan ne kadar çok mal çıkarabilirsek, o kadar çok avantaja geçebiliyoruz. Bunun dışında bu araçları yanlışsız halde kullanmak için elbette onların nasıl çalıştığının mantığını kavramamız gerekiyor, bununla birlikte de her türlü dağıtım işini burada üstlenebiliyoruz.
 
Oyunda örneğin yanabileceğimiz ve karakterimizin ne yazık ki makus bir gidişata görünebileceği bir üretimde yer alıyoruz. Bu yapı ile birlikte de oyunda örneğin bir etme havuzu içerisine düşebiliyor ve burada tekrardan doğmak durumunda kalıyoruz.
 
 
 
Bu yeşil sıvının içine düştüğümüz anda elbette karakterimiz burada ne yazık ki hayatını kaybedebilir ve burada tekrardan doğmak durumunda kalıyoruz. Bu da bizim vaktimizi çalan ve birebir vakitte yanlış bir şey yaptığımızı gösteren ögeler ortasında bulunuyor. Örneğin, oyunda öteki taraftan yeşil sıvının haricinde bir de imha etme bandı bulunuyor. Bu bant içerisine girdiğimiz vakit ve karakterimizi burada izlediğimiz vakit, yani çıkamadığımız vakit elbette bu bant içinde sıkışıyor ve daha makus bir son bizleri bekliyor. Münasebetiyle oyunda bu şekil karakterimizin ortadan kaldırıldığı ve tekrardan doğmak durumunda kalabildiğimiz kısımlar yer alıyor, bunlarla birlikte de yapbozun en kıymetli kesimlerini birleştirme ve birebir vakitte her türlü şarta ve tehlikeye karşı da hazırlıklı olmamız gerektiğini aktarabiliyoruz.
 
Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca elbette görebileceğiniz üzere belirli bir alan içerisinde bulunuyoruz ve buradaki taşıma sınırına hakikat halde dışarıya aktarmak durumunda kalıyoruz. Oyunda yalnızca yanımıza bir arkadaşımızı davet ediyoruz. Yani oyunu ne yazık ki üç şahısla birlikte oynayamıyoruz. Zati bölgenin ve haritanın küçük olması sebebiyle burada yapılacaklarımız hudutlu olarak karşımıza çıkıyor. Fabrika hakikaten tuhaf bir formda bize sunuluyor ve fabrikanın tasarımı gittikçe daha da kaotikleşiyor ve tuhaflaşıyor.
 
Bununla birlikte burada ilerledikçe fabrika içerisinde çözmemiz gereken karmaşık bir taşıma bandı sistemleri başımızı karıştırabiliyor. Elbette bu baş karıştırıcı yapıların üstesinden gelmek için burada farklı biçimlerde taşıma bantlarını birleştirebiliyor ve bunlarla bir arada de ortadaki kaosu büsbütün söndürmeye çalışıyoruz. Öbür taraftan asetavuzlarını, uzay boşluklarını, çatı ortalarını ve daha fazlasının yer aldığı bu üretimde bu zorluklara ve tehlikelere de dikkat etmemiz gerekiyor. Akıl sağlığımızla oynamayı hedefleyen bu imal nitekim de eğlenceli bir yapıyor sunuyor ve bu yapı ile birlikte de dilediğimiz biçimde oyundaki yerimizi alabiliyoruz.
 
 
Bu biçim oyunlardan hoşlanıyorsanız, katiyen bu oyuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Oyun, üstte bahsettiğimiz üzere tek kişi yahut çift kişilik oynayabileceğiniz bir yapıyı bünyesinde barındırıyor ve böylelikle oyundaki yerinize alabiliyorsunuz. Öykülü eşli oyun keyfini çıkarmak istiyorsanız ve oyunda üretime attığınızı öteki tarafa ulaştırmak istiyorsanız, bu oyun tam size nazaran diyebiliriz. Oyun zati şu anda Steam sayfası açık durumda. Dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Oynaması ve ilerlemesi eğlenceli bir yapıya sahip olan bu oyun, nitekim de oyuncuların dikkatini çeken oyun çeşitleri ortasında yer alıyor. Baş dağıtmak istiyorsanız ve bir yandan da kaosa sürüklenmek istiyorsanız, bu oyun tam size nazaran diyebiliriz. 

Comments are closed.