us-insa-etme-oyunu-monsters-domain-yakinda-geliyor-ybWVjbf4.jpg

Üs İnşa Etme Oyunu Monsters Domain Yakında Geliyor

 
Aksiyon rol yapma ögelerini bünyesinde barındıran ve canavarları ortadan kaldırabileceğimiz imal içerisinde zindanları dolaşabiliyor, ilgi cazip yaratıklarla karşılaşabiliyor ve ortaya çıkan bulmacaları çözmeye uğraşıyoruz. Birinci şahıs kamera bakış açısı ile birlikte yer alabileceğimiz üretimde, kolay canavarlardan kuvvetli canavarlara kadar epey fazla yaratık çeşidi bulunuyor. Bu çeşitlerle bir arada istediğimiz halde kahramanları ortadan kaldırabiliyor ve onların hazinelerini toplayabiliyoruz.
 
Eskiden kahraman olan bu canavarlar artık ise karşımıza yaratık olarak çıkıyor ve biz de canavarların yanında yer alabiliyor ve krallığımızı keşfetmeye çalışıyoruz. Güçlerimizi ortaya çıkarabileceğimiz ve güçlerimizi yine oluşturabileceğimiz imalinde yükselerek ışığın tekrar oluşmasını sağlayabilir ve bu karanlık atmosfer içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca ortalığı aydınlığa kavuşturmaya çalışıyor ve kendimize nazaran burada aksiyon sistemi içerisinde dahil olabiliyoruz. Savaşçıları yağmalayabileceğimiz ve en güzel silahları elimize alabileceğimiz üretimde hem farklı hallerde kendimize özelleştirebiliyor hem de başka taraftan farklı donanımları elimize alarak düşmanlara karşı gelmeye hazırlanıyoruz.
 
Dikkat cazibeli ortamların yer aldığı üretimde tıpkı vakitte Türkçe lisan takviyesinin de yer aldığını söyleyebiliyoruz. Oyunda yer aldığınız mühlet boyunca lisan takviyesi ile birlikte istediğiniz formda misyonları atabilir oyunun mantığını kavrayabilir ve daha kolay bir halde oyunu adapte olabilirsiniz. Elbette, mahallî lisan takviyesinin olması oyuncular açısından hayli ehemmiyet arz ediyor. Zira oyunda kaçırılması mümkün olan birçok detay bulunuyor ve bu detayları kaçırmak ne yazık ki oyunun temelini derinden sarsabilir. Fakat bu takviyelerle birlikte oyuncular istediği biçimde oyuna dahil olabiliyor ve güçlerinizi burada oluşturarak yükseltebiliyorsunuz.
 
Oyunda daha çok karanlık bir biçim benimsenmiş durumda ve bu karanlık usulle birlikte ağır aksiyonlara da alabiliyor, zindanları keşfedebilir ve elimizdeki ışık sistemleri ile bir arada oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Oyunda yeni marifetlerin kilidini açabiliyor, kendimize ilişkin bir aksiyon sistemi benimseyebiliyor ve istediğimiz biçimde kendi stratejimizi ve planımızı oyuna dahil edebiliyoruz. Bu üslup oyunlarda, siz de bildiğiniz üzere farklı tecrübeler oluşturabiliyor ve her bir oyuncu burada farklı bir yapıya sahip olabiliyor.
 
 
 
Nitekim oyunda yer aldığınız mühlet boyunca farklı biçimlerde oyunda bulunabiliyor ve bununla bir arada kendi karakterinizi özelleştirebiliyor ve kişiselleştirebiliyoruz. Ferdileştirme yaptığınız esnada elbette istediğiniz biçimde farklı donanımları elinize alabilir, hazineleri toplayabilir, düşmanları ortadan kaldırabilir, yeni maharetleri ortaya çıkarabilir ve farklı numaralarla bir arada kendinizi donatabiliyorsunuz. Birebir vakitte düşmanların güçlerini kendinize çekebiliyor ve düşmanları cezbetmek üzere farklı hünerlerle bir arada oyunda ilerlemenize ilerleyiş ekleyebiliyorsunuz.
 
Güçlerinizi yükseltebileceğiniz ve daha fazla güçle bir arada oyundaki yerinize alabileceğinizi yapın da yapabilecekleriniz epey fazla değişkenlik gösterebilir ve bu değişkenlikle birlikte de kendinizi amansız bir canavar avcısı olarak görebiliyorsunuz. Yeniden hünerler elde edebileceğiniz ve bu marifetleri güçlendirebileceğiniz üretiminde marifet ağacıyla birlikte istediğiniz formda oyunda düşmanları yağmalayabilir, bu yağmalarla birlikte daha farklı donanımların ve silahların sahibi olabilir ve karakterinizi bu formda donatabiliyorsunuz. Bunların seçimi ve kullanımı büsbütün size ilişkin oluyor, oyunda istediğiniz halde elinize kılıcınızı alıp ilerleyebilir, istediğiniz üslupta donanımla bir arada başka bölgelere hakikat geçiş yapabilir ve daha fazlasını burada gerçekleştirebiliyorsunuz.
 
Oyunda art planda bir kıssa anlatılıyor ve bu öyküyü kapsamında hem karakterler ortası etkileşimli hem de orta sahnelerle bir arada bu öykü içeriği bizlere aktarılıyor. Münasebetiyle oyunda yer aldığımız müddet boyunca aslında canavar temelli bir yapının olduğundan bahsedebiliyoruz. Buradaki emelimiz canavarların daima olarak saldırması ve bu Canavarları da elbette daima olarak durdurmaktan ibaret. Kolay canavarların ve iskeletlerin yer aldığı üretimde, elbette birinci etapta kolay Düşmanlar karşımıza çıkıyor ve bu Canavarları durdurmak büsbütün bizim işimiz oluyor.
 
 
 
Daha sonrasında ise kendi savunmanızı burada arttırabiliyor, daha da yükseltebiliyor ve savunma yapabileceğimiz daha farklı pozisyonlara geçiş yapabiliyoruz. Burada yer aldığımız müddet boyunca elbette daha çok Zindan temelli bir yapı ile karşılaşabilir ve kendimizi burada daha da geliştirebiliyor ve güçlendirebiliyoruz. Rastgele bir canavarla oynayabileceğimiz ve bu Canavarları istediğimiz halde kullanabileceğimiz üretimde, tıpkı vakitte kullanabileceğimiz savunma ögelerini burada düzenleyebiliyor ve istediğiniz biçimde bir bölgeyi savunmak için bu Canavarları kullanabiliyorsunuz. Örneğin, sağ taraftan gelen Düşmanlar için kimi Canavarları oraya konumlandırabiliyor ve kendiniz de farklı bir bölgeye bakarak bu formda kendi alanınızı savunabiliyorsunuz. Öldürülen her kahramanla birlikte onlardan çeşitli yetenekler çalabilir, donanımları yağmalayabilir ve böylelikle daha güçlü pozisyona gelebiliyorsunuz.
Oyunda aslında kendimize ilişkin bir bölge inşa edebiliyor, bu bölgeyi dilediğimiz halde kullanabiliyor ve bir nevi kule savunma mekanikleri ile birlikte oyundaki yerimizi almaya koyuluyoruz. Vakitle kendi savunmamızı daha da güçlü hale getirebiliyor, üzerimize gelen düşman ordularını ve kahramanları büsbütün ortadan kaldırmaya çalışıyor ve öldürülen her kahramanla bir arada daha güçlü hale gelmeye başlıyoruz. Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca farklı maharetlere oyuna dahil edebiliyor ve istediğimiz biçimde farklı donanımlarla bir arada yerimizi alabiliyoruz. Farklı Canavarları geliştirebiliyor ve daha farklı fırsatlarla bir arada ilerlemeye çalışıyoruz. Bunun dışında elbette kendimize ilişkin bir ordu bulunuyor. Y
 
ani savunma düzenekleri ile birlikte bizleri savunacak ve bölgemize daha da güçlü hale getirebilecek çeşitli Canavarlar yer alır. Bunları da istediğim halde güçlendirebiliyor ve savaşçılarımızı da bu formda düşmanlara karşı sürebiliyoruz. Birebir vakitte bu savaşçılarımızın ölmesini izleyebilir ve savaşçılarımız öldükten sonra onların modüllerini toplayabiliyor ve farklı hallerde bu kesimleri kullanmaya hazırlanıyoruz. Bu modülleri topladıktan sonra da elbette onları diriltmenin yollarını arayabiliyor ve böylelikle farklı bir mekanikle bir arada de oyundaki yerimizi alabiliyoruz.
 
 
Daha âlâ donanıma ve silahlara sahip olabileceğimiz üretimde yapabileceklerimiz epey fazla karşımıza çıkıyor ve burada istediğimiz biçimde farklı sınıflarla karşılaşabiliyoruz. Kendimize ilişkin bir Ordu oluşturmak için kendi tarzımıza oyuna dahil edebiliyor ve böylelikle her bir oyuncu burada farklı bir tecrübe elde edebiliyor. Zira oyunda yer aldığımız mühlet boyunca tercih ettiğimiz tarzı dilediğimiz formda oyunda bulabiliyor ve böylelikle kendi stratejimizi ve planımızı oyuna dahil edebiliyoruz. Oyunda farklı üslupları odaklanabiliyor ve kendimize ilişkin bir Sadık canavar ordusu oluşturmaya çalışıyoruz. Eşsiz bir ordu oluşturmak için elbette bu Canavarları karıştırabiliyor ve bu canavarların her birinin kendine has marifetleri bulunur. Bu hünerleri de düşmanlara karşı kullanmak ve onları ortadan kaldırmak büsbütün bizim işimiz oluyor. Oyunda tıpkı vakitte farklı formlarda büyü okulları yer alıyor.
 
Bu büyü okulları aslında bir nevi sınıf olarak karşımıza çıkıyor. Büyücü canavarlardan savaşçı canavarlara kadar çok farklı sınıfların burada olduğundan bahsedebiliyoruz. Bunlarla birlikte dilediğimiz formda oyunda ilerlemeye çalışıyor ve böylelikle hem ilerleme düzeyimizi burada görebiliyor hem de ne kadar ilerlersek o kadar çok tecrübe sahibi olabiliyoruz. Elbette tecrübe sahibi olmak bu biçim oyunlarda hayli kıymet arz ediyor. Zira tecrübeyle bir arada kendi ustalarımızı burada konuşturmaya çalışıyor ve durum bu türlü olunca da dilediğimiz biçimde güçlenebiliyoruz.
 
Oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca kendi savaşçılarımız yani canavarlarımıza burada büyütebiliyor ve geliştirebiliyoruz. Muhakkak maharet ağaçlarının yer aldığı üretimde belirli başlı yükseltmelerle karşılaşabiliyoruz. Bu yükseltmelerle birlikte daha farklı eşsiz maharetleri ortaya çıkarabiliyor ve başka canavarlarla bir arada daha üstün pozisyona getirmeye hazırlanıyoruz. Elbette burada üzerimize gelen Düşmanların birinci etapta kolay, daha sonrasında ise güçlü bir halde karşımıza geldiğini aktarabilir ve onları ortadan kaldırmak için de burada elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.
 
 
 
Oyunda yeniden yer aldığımız mühlet boyunca çok güçlü yükseltmelerle birlikte karşılaşabilir, bu güçlü yükseltmeleri elbette canavarlarımıza yani savaşçılarımıza dahil edebiliyor ve bu eşsiz yeteneklerin kilidini açmak için de birebir biçimde ekipman ve farklı bileşenleri kullanabiliyoruz. Bunun dışında oyunda irili ufaklı düşmanların haricinde bir de işverenler bulunuyor. Bu işverenleri ortadan kaldırmak elbette daha şiddetli bir tecrübe ve bünyesinde barındırıyor. İşveren Savaşları ile bir arada ne kadar güçlü olursak o kadar çok kolay bir halde Düşmanları ortadan kaldırabilir ve işverenlerin nasıl saldırdığını da burada görmemiz mümkün. Elbette bu stil oyunlarda birinci etapta işverenlerin nasıl saldırdığını öğrenmek ve ona nazaran kendi savunma tarzımıza oluşturmak hayli değer arz ediyor. Daha sonrasında ise onların atak çeşitlerini öğrendikten sonra ona nazaran kendi saldırımızı gerçekleştirebiliriz.
 
 
Oyun içerisinde birtakım mutasyon tarzları bulunuyor. Bu mutasyon tarzları ile birlikte birçok düşmanı kendimize daha farklı bir biçimde getirebiliyor ve kendi ordumuzu burada oluşturabiliyoruz. Çok güçlü yükseltmelerle birlikte karşılaşabileceğimizi, birtakım yeni mutasyonların bize sunulacağı üretimde çeşitli tuzakları da açığa çıkarabilir ve böylelikle aygıtlarımız ve donanımlarımız için birtakım geliştirme şemalarını burada bulmak durumunda kalıyoruz.
 
Bunlarla bir arada yeni yaratımlar için elbette farklı uzuvları, etleri ve kemikleri burada birleştirebiliyor ve daha farklı canavar tarzlarını burada oluşturabiliyoruz. Sahiden de farklı biçimlerde mekaniklerin bulunduğu ve zanaatkarlık mekaniği sayesinde çeşitli birleşimler yapabildiğimiz üretimde epeyce fazla donanımın bulunduğunu aktarabiliyoruz. Örneğin bir yerde kendi sandığımıza yanlışsız ilerleyebilir, bu sandık içerisinden istediğimiz kılıcı, mızrağı ve daha fazlasını seçebilir ve buna nazaran de kendi karakterimize yani ordumuza düzenleyebiliyoruz. Bununla birlikte istediğimiz formda oyunda ilerleyebiliyor ve işverenleri bu halde ortadan kaldırabiliyoruz.
Oyunda kendi alanımızı savunmak için elimizden geleni yapmaya çalışacağımız üretimde türlü tuzakları sağa sola yanlışsız kurabilir ve savunma sistemleri ile birlikte de her modülün burada epeyce değerli olduğunu vurgulayabiliyoruz. Örneğin farklı düşmanları öldürdükten sonra onların kesimlerini alabilir ve bu kesimleri kullanarak kendimize ilişkin yeni bir ordu geliştirebilir ve güçlendirebiliriz.
 
 
 
Her modülle birlikte burada farklı formlarda düşmanları yağmalayabilir ve yağma mekaniklerinin burada epey ön planda olduğunu vurgulayabiliyoruz. Bu yağmalama esnasında elbette bu donanımları ve kesimleri daha güçlü objelere dönüştürebiliyor, onları kullanarak başka canavarlara saklayabilir ve daha fazla taktiği oyun içerisine dahil edebiliyoruz. Yani kendi stratejimizi ve planımızı oyuna dahil edebileceğimizi üretimde yapabileceklerimiz sahiden geniş kapsamlı olarak karşımıza çıkıyor ve bu usul oyunlardan hoşlanıyorsanız sahiden de bu oyuna bir göz atmanızda yarar var.
Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden İstek listesine ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Oyunun Steam sayfası üzerinde 2024’ün birinci çeyreğinde çıkış yapacağı belirtiliyor. Lakin genel olarak raporlara bakacak olursak Mart ayı içerisinde bu oyunun bizlere sunulacağını aktarabiliriz. Lakin hangi gün olduğunu şu anda ne yazık ki bilemiyoruz. Münasebetiyle bu üslup oyunlardan hoşlanıyorsanız elbette Mart ayını beklemenizde yarar var. Birçok yeni oyunun ve yeni projelerin bu ay içerisinde bizlere sunulacağını aktarabiliriz.

Comments are closed.