programlanabilir-yardimcilarin-yer-aldigi-omega-crafter-martta-geliyor-ynYxdyFs.jpg

Programlanabilir Yardımcıların Yer Aldığı Omega Crafter, Mart’ta Geliyor

 
Dikkat cazibeli ortamları ve karakterleri ile karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunda açık dünyada hayatta kalma tecrübesi elde etmeye çalışıyoruz. Öncelikle burada nitekim de hoş bir tecrübeyle yerimizi almamız bekleniyor. Oyunda programlanabilir bir yardımcımız bulunuyor ve bunu istediğimiz formda kullanabiliyoruz. Üzerimize gelen düşmanları ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmaya da koyuluyoruz.
 
Aksiyon sistemi ile ön plana çıkan oyunda hem kendi bölgemizi inşa etmeye çalışıyor hem de düşmanlara karşı kendimizi savunuyoruz. Kılıç, kalkan ve menzilli silahları kullanabildiğimiz üretimde, düşmanların üstesinden gelmek için patlayıcı oklar atabiliyor, düşmanları toplu bir formda ortadan kaldırabilir ve üzerimize gelen düşmanları ortadan kaldırmak için farklı biçimlerde kombolar gerçekleştirebiliyoruz.
 

Tek başımıza yahut arkadaşlarımızla birlikte çevrimiçi olarak oynayabileceğimiz üretimde, hem kendi kentimizi inşa etmeye çalışıyor hem de silahlar, zırhlar ve başka ögeler üretmek için farklı hallerde programlamalar yapabiliyoruz. Bu programlamalarla bir arada kendi yardımcılarımızı kendi bölgemize atayabilir ve onlardan çeşitli yardımlar alabiliyoruz.

Geniş bir maceraya atılacağımız üretimde, güçlü düşmanlara karşı meydan okumak için farklı biçimlerde karakterimizin temel mekaniklerinden faydalanabiliyoruz.
 
Oyunda yer aldığımız müddet boyunca karakterimizi sağa sola hakikat süratlice yönlendirebiliyor, koşabiliyor, düşmanların ataklarından ani bir biçimde kaçabiliyor, yeniden sağa yahut sola gerçek yuvarlanabiliyor ve düşmanlara hücumlarından süratlice sıyrılabiliyoruz. Münasebetiyle oyunda temel mekanikler ortasında bunlar yer alıyor. Bunlarla birlikte de düşmanların ataklarından kaçabilir ve akabinde karşı atağa geçebiliyoruz. Münasebetiyle oyunda yer aldığımız mühlet boyunca bu üslup durumlarla karşılaşabilir ve düşmanları hem tekli hem de toplu bir formda ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.
 
 
 
Oyunda kullanabileceğimiz farklı silahlar ve zırhlar kullanıyoruz. Örneğin, elimize kılıç ve kalkanı alabilir, kalkanımızı düşmanlara akınlarından kendimizi müdafaaya çalışırken silahımızla bir arada de yani kılıcımızla birlikte düşmanlara hasar vermeye başlıyoruz. Her bir düşmanın burada farklı biçimlerde karşımıza çıktığını ve birebir vakitte toplu düşmanların da burada üzerimize hakikat koştuğunu deneyimleyebiliyoruz.
 
Oyunda tıpkı vakitte farklı bölgelere hakikat ilerleyebiliyor ve bu bölgeleri dilediğimiz biçimde keşfedebiliyoruz. Örneğin, bir açık alan içerisinde yeşilliklerin ortasında kurtların bize saldırdığını ve ayı sürüsünü ortadan kaldırmak için de kendi başımıza hayatta kalmanın sırlarını bulmaya başladığımızı aktarabiliyoruz.
 
Diğer taraftan oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca zindanlara geçiş yapabilir ve zindanlara geçiş yaptıktan sonra da burada üzerimize akın akın gelen ve sürelerce gelen düşmanları ortadan kaldırmak için okumuzu elimize alabilir ve yayımızı da vererek patlayıcı oklara düşmanların üzerine atabiliyor ve dar koridorları da düşmanları bu formda ortadan kaldırabiliyor ve onlara hasar verebiliyoruz. Elbette burada düşmanların farklı formlarda karşımıza çıktığını ve her düşmanın farklı kombinasyonları olduğundan da bahsedebiliriz. İrili ufaklı düşmanların haricinde bir de burada işveren savaşları bulunuyor.
 
Bu işveren savaşları da bir arada daha şiddetli bir aksiyon sistemi içerisine geçiş yapabilir ve bu düşmanları ortadan kaldırmak için de farklı hallerde karakterimizin maharetlerinden ve yeteneklerinden faydalanmaya çalışıyoruz. Elbette üstte bahsettiğimiz üzere temel hünerlerin haricinde bir de kilidini açabileceğimiz çeşitli yetenekler bulunuyor. Bu yeteneklerle birlikte de düşmanları daha kolay bir halde ortadan kaldırabiliyoruz.
 
 
 
Oyunda farklı formlarda bölgelere gerçek ilerleyerek elbette güçlü düşmanları ortadan kaldırabiliyoruz. Bu güçlü düşmanların haricinde bir de etraftaki bölgeleri keşfetmek ve öteki taraftan bu bölgelerde yer alan kaynakları toplamak hayli değer arz ediyor. Zira bu biçim oyunlarda kaynakları toplayarak önce sistemimizi atabilir ve böylelikle hem yeni kaynaklara sahip olabilir hem de yeni silahları ve donanımları burada oluşturabiliyoruz.
Diğer taraftan, tek başımıza yahut arkadaşlarımızla bir arada oynayabileceğimiz üretimde, elbette arkadaşlarla birlikte yer almak daha hoş ve eğlenceli bir tecrübesi kilidini açabiliyor. Zira bu usul oyunlarda düşmanların üstesinden gelmek, birebir vakitte açık dünyayı bir arada keşfetmek ve hatta işverenleri burada birlikte ve planlı bir halde ortadan kaldırmak çok daha hoş bir tecrübesi bizlere sunuyor. Hasebiyle, biz de oyunda yer aldığınız mühlet boyunca arkadaşlarınızla bir arada bu oyunu oynamanızı tavsiye ediyor ve bu biçimde oyundaki yerinizi süratli bir halde alabilir ve böylelikle kendinize ilişkin bölgenize de kısa bir mühlet sonra kurabilirsiniz. Bu da size hem vakitten avantaj sağlar hem de daha güçlü bir formda arkadaşlarınızla birlikte yer alabilirsiniz.
Diğer taraftan, oyunda meydan okuyabileceğimiz çeşitli düşmanların haricinde bir de açık dünya bulunuyor. Bu açık dünya içerisinde farklı bölgelere yanlışsız ilerleyerek buralardaki sırları açığa çıkarmaya çalışır ve tıpkı vakitte farklı donanımların ve kaynakların sahibi olabiliyoruz.
Oyun birinci etapta erken erişim sürümü ile bir arada bizlere sunulmak isteniyor. Erken erişim sürümünde bildiğiniz üzere muhakkak başlı yanlışlar olabilir ve eksikliklerle bir arada de karşılaşabiliyoruz. Münasebetiyle, erken erişim sürümünde yer aldığımız müddet boyunca geliştirici grubun belirttiğine nazaran geri bildirimler önemseniyor ve sizlerin kusur sonuçlarını iletmeniz epey ehemmiyet arz ediyor. Bu yanılgı sonuçlarını ilettiğiniz yani geri bildirimler sayesinde tam sürüme daha sıkıntısız bir formda çıkmak isteniyor ve böylelikle oyun tam sürümle birlikte daha hoş ve daha pak bir tecrübesi bizlere aktarmak istiyor. Geliştirici grubun belirttiğine nazaran geri bildirimlerle birlikte oyun şekillenecek ve bu erken erişim sürümü ile birlikte de daha aktüel bir bakış açısı yakalanabilecek. Tıpkı vakitte daima olarak ve vakit vakitle yeni güncellemeler ve yamalarda oyuna dahil edilebilecek.
 
 
Renkli bir dünya içerisinde yer aldığımız üretimden açık dünyada hayatta kalma sanatını burada icra etmeye başlıyor ve hakikaten de ilgi alımlı ortamlarla ve atmosferlerle de karşılaşabiliyoruz. Oyunu esasen grafik ve sanat stiline bakacak olursak daha çok çizgi sinema ve renkli şekille birlikte karşımıza çıktığını görebiliyor ve burada yer aldığımız müddet boyunca atmosferlerin içimize ferahlık verdiğini ve etraftaki renk paletinin de epey canlı olduğunu vurgulayabiliyoruz. Münasebetiyle, daha çok çocukları hitap edecek bir yapıyla birlikte karşılaştığımızı belirtebilir lakin elbette oyundaki yapı itibariyle sahiden kuvvetli bir tecrübesi bizlere sunulacağını aktarabiliriz. Hasebiyle, oyunda yer aldığımız müddet boyunca elbette bu üslup aşikâr başlı oyundaki sistemi aşağıya çeken çeşitli ögeler bulunuyor ve oyundaki o önemli ortam elbette bu stil sanatsal lisanıyla ve renkli ortamlarla birlikte elbette perdelenebiliyor. Hasebiyle, oyun daha çok bizlere renkli atmosferleri ile cıvıl cıvıl bir aksiyon hayatta kalma sistemine aktarmak istiyor.
 
Çeşitli silahlar üretebileceğimiz ve zırhları üzerimize giyebileceğimiz üretimde karakterimizle birlikte ilerlemeye başlıyoruz. Düşmanların üstesinden gelmek için elimizden geleni yapıyoruz. Hem tek başımıza hem de arkadaşlarımızla birlikte bu düşmanlara karşı meydan okuyabiliyoruz.
 
Farklı vazifelere hakikat yelken açabildiğimiz üretimde, bu misyonları tam anlamak için farklı bölgelere yanlışsız ilerleyebiliyoruz. Bu bölgeleri keşfetmeye çalışır ve bu bölgelerdeki düşman çeşitliliğini en aza indirmeye çalışıyoruz. Düşman çeşitliliğini en aza indirdikten sonra da farklı gereçler toplayabilir ve düşmanlardan elde ettiğimiz kaynakları kullanabiliriz.
 

Güçlü düşmanlara karşı meydan okuyabileceğimiz üretimde programlanabilir yardımcımızın da olduğunu görebiliyoruz. Bunları hem kaynak toplama işine hem de kendi bölgemizi geliştirme işine verebiliyoruz. Münasebetiyle bu programlanabilir yardımcılarımızı istediğimiz biçimde kullanabiliyor ve kendimize nazaran programlayabiliyoruz. Burada neler yapmak istediğimize ona nazaran ayarlayabiliyoruz. Kendimize ilişkin bir kent inşa edebileceğimiz ve kendimizi rahatlatıcı bir tecrübe içerisinde bulabileceğimiz imal, geniş bir tecrübesi bizlere aktarmak istiyor. Bu şekil oyunlardan hoşlanıyorsanız, hakikaten de bu oyuna bir göz atmanızda yarar var diyebiliriz.

Oyunun öbür taraftan bize güçlü düşmanlar sunduğunu ve tıpkı vakitte baş karışıklığına neden olabilecek bir aksiyon sistemine sahip olduğunu da görebiliyoruz.
 
 
 
Güçlü silahlar üretmek ve birebir vakitte güçlü düşmanların üstesinden gelmek için farklı materyaller toplamaya çalışıyoruz ve bu gereçleri de bir ortaya getirerek farklı kaynaklar elde edebiliyoruz. Elbette burada güçlü düşmanları ortadan kaldırmak için farklı biçimlerde kombinasyonlar gerekebiliyor ve düşmanları ortadan kaldırmak için onların zayıf noktalarından yararlanmamız lazım. Bu zayıf noktalarından yararlanmak için de elbette oyunda bir ölçü ilerlemek gerekiyor ve oyunu nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrenerek de oyunda süratli bir formda ilerleyebiliyoruz.
 
Oyunun öteki taraftan, üstte bahsettiğimiz üzere programlanabilir yardımcılarımız ile birlikte ilerleyerek güçlü düşmanların üstesinden daha kolay bir halde gelebiliyor ve farklı hallerde bu yardımcılarımızdan faydalanabiliyoruz. Bu yardımcılarımızı dilediğimiz biçimde programlayabiliyoruz. Örneğin onları ekmek ekmeye, kaynak toplamaya, taş kırmaya ve daha fazla harekete sürükleyebiliyoruz. Bu da bizim büsbütün programlanabilir yardımcılarımız tarafından otomatik olarak sağlanıyor diyebiliriz.
 
Grammi isimli bu programlanabilir yardımcılar, dilediğimiz formda bizim isteğimizi yerine getirmeye çalışıyor. Madencilik, gereçlerin taşınması, öğelerin işlenmesi ve daha fazla işle birlikte buradaki yerini alabilir. Münasebetiyle kimi misyonlarda ve birçok ögeyle birlikte bizlere yardımcı olabiliyor. Onları dans etmeleri için bile programlayabiliyoruz ve ne yapmasını istiyorsak onu onlara entegre edebiliyoruz. Hasebiyle oyunda yer aldığımız müddet boyunca bu yardımcıları dilediğimiz halde kullanabiliyor ve nitekim eğlenceli bir mekanik olarak da onlara oyunda daima olarak görebiliyoruz.
 
 
 
Elbette burada farklı formlarda yardımcı robotları yanımıza alabiliyor, bunlarla birlikte istediğimiz biçimde ilerleyebiliyor ve arkadaşlarımızın da tıpkı formda bu yardımcılarının olduğundan bahsedebiliyoruz. Münasebetiyle kendi bölgenizi korumak için farklı farklı yardımcılarınızı burada yerleştirebilir ve dilediğiniz formda programlayabiliyorsunuz.
 
Oyunda kendi bölgenizi inşa etmek için elbette farklı özelleştirme sistemlerinden yararlanabiliyorsunuz. Kendi kentinizi inşa ederken her bir dokusuna ve yapısına büsbütün siz karar verebiliyorsunuz. Örneğin, bir kulübe inşa etmek isterseniz bu kulübenin çatısının olup olmamasına, hangi boyutlara sahip olmasına ve hangi odaların kurulmasına büsbütün siz karar verebilir ve böylelikle oyundaki yerinizi dilediğiniz formda alabilirsiniz. Farklı gereçleri ve dekorasyon ögelerini kullanarak inşa ettiğiniz cephede çeşitli kaynakları toplayabilir, bu ögeleri direkt kentinize entegre edebilir ve inşaat sürecini otomatikleştirmek için yardımcılarınızdan faydalanabilirsiniz. Hasebiyle, oyunda hoş bir kent kurmak isterseniz elbette dilediğiniz biçimde ilerleyebilir, hem ahşap hem de taştan binalar inşa edebilir ve bu formda ilerlemenize daha fazla mana katabilirsiniz.
 
 
İdeal kentinizi yaratabileceğiniz bu üretimin şu anda Steam sayfası açık durumda. Dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bu usul oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz.
Oyunda birebir vakitte farklı bölgelere yanlışsız ilerleyerek bu bölgeleri keşfedebilir, suların üzerinden yüzerek geçebilir, göllerde istediğiniz biçimde kaynaklar toplayabilir ve daha fazlasını gerçekleştirebiliyorsunuz.

Comments are closed.