apple-vision-pronun-kac-ozel-uygulamaya-sahip-oldugu-aciklandi-P8GkZcMH.jpg

Apple Vision Pro’nun Kaç Özel Uygulamaya Sahip Olduğu Açıklandı

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın son devirlerdeki en inovatif eseri olan Vision Pro, kullanıcılara orijinal bir platform sundu. Markanın “visionOS” olarak isimlendirdiği yeni işletim sistemi, geliştiricileri de harekete geçmek zorunda bıraktı. Fakat birinci evrelerde Apple Vision Pro için geliştirilen uygulama sayısının düşük olması, tüketicilerin başında soru işareti oluşturdu.

Ancak hususla ilgili yapılan resmî açıklamalar, tüketicilerin yetersiz uygulama riskiyle karşı karşıya olmadıklarını gözler önüne serdi. Çünkü Apple’ın açıklamasına nazaran Vision Pro, an prestijiyle 1.000’den fazla özel uygulamaya sahip. Apple, iPad’ler için geliştirilen 1,5 milyondan fazla uygulamanın da Vision Pro ile kullanılabileceğini hatırlattı.

“Sınırlar zorlanıyor”

Apple Vision Pro uygulamalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan isim, firmanın üst yöneticilerinden Greg Joswiak oldu. Joswiak, X’te yaptığı paylaşımda şu tabirleri kullandı:

Geliştiricilerimize çok teşekkür ederiz! Onların sıkı çalışması, 1,5 milyondan fazla uyumlu uygulamanın yanı sıra, Vision Pro için özel olarak tasarlanmış 1.000’den fazla inanılmaz mekânsal uygulamanın ortaya çıkmasını sağladı. Mümkün olanın sonlarını nasıl zorlamaya devam edeceklerini görmek bizi heyecanlandırıyor.

Greg Joswiak tarafından yapılan açıklama, geliştiricilerin Apple Vision Pro’yu benimsemeye başladıklarının açık bir göstergesi. Bakalım ilerleyen günler, bu aygıtla ilgili hangi gelişmeler yaşanmasına yol açacak…

Apple Vision Pro inceleme ve günlük kullanım görüntülerimizi aşağıdan izleyebilirsiniz:

Comments are closed.