playstationa-gelecek-xbox-ozel-oyunlari-aciklandi-iste-cikis-tarihleri-vKlg5q2q.jpg

PlayStation’a Gelecek Xbox Özel Oyunları Açıklandı: İşte Çıkış Tarihleri

Xbox işvereni Phil Spencer ve öteki iki üst seviye yönetici, geçen hafta bir görüntü podcast aracılığıyla yaptıkları açıklamada dört Xbox özel oyunlarının PlayStation 5 ve Nintendo Switch’e geleceğini duyurmuştu. Oyunların ismi ise şimdiye kadar açıklanmamıştı.

Bugün ise evvel Nintendo tarafından birinci açıklama geldi. Şirket, Grounded ve Pentiment’in Switch’e ekleneceğini duyurdu. Nintendo’dan saatler sonra PlayStation tarafıyla ilgili de beklenen açıklama yapıldı.

Hi-Fi Rush, 18 Mart’ta PlayStation 5’e geliyor

Microsoft’un bugün yaptığı duyuruya nazaran PlayStation 5’e gelecek Xbox özel oyunlarından biri, geçen yıl piyasaya sürülen Hi-Fi Rush olacak. Xbox’a özel olarak Ocak 2023’te çıkışını yapan bu üretim, ritim tabanlı bir aksiyon oyunuydu.

Tango Gameworks’ün geliştirdiği ve Bethesda’nın yayımladığı oyun şöyle tanımlanıyor: “En büyük hayali rock yıldızı olmak olan Chai ve ayaktakımı müttefikleriyle robotik geliştirmeler üzerine çalışan kötücül bir mega şirkete karşı gümbür gümbür dövüşlerle başkaldır ve ritmi hisset!”

Hi-Fi Rush, 18 Mart 2024 tarihinde PlayStation 5 platformu için çıkış yapacak. Ön siparişleri ise 21 Şubat’ta başlayacak. 

Grounded, Pentiment ve Sea of Thieves de PlayStation’a gelecek!

Hi-Fi Rush dışında PlayStaiton’a gelecek öteki üç oyun da açıklandı. Bunlar, beklendiği üzere Grounded, Pentiment ve Sea of Thieves oldu. Bu dört oyundan yalnızca Grounded ve Pentiment’in Switch’e geleceğini belirtelim. Oyunların PlayStation için çıkış tarihleri şu formda:

Xbox oyunlarının PlayStation’a geliş tarihleri

Oyun Çıkış tarihi Platform
Grounded 16 Nisan PS4 ve PS5
Pentiment  22 Şubat  PS4 ve PS5
Hi-Fi Rush 18 Mart  PS5
Sea of Thieves 30 Nisan  PS5

Nintendo’ya gelecek Xbox oyunlarıyla ilgili ayrıntılar için:

Xbox’ın geçen hafta yaptığı duyurular için:

Comments are closed.