playstation-5e-gelen-xbox-ozel-oyunu-sea-of-thieves-oyuncu-sayisini-kaldiramadi-H8ODQJXr.jpg

PlayStation 5’e Gelen Xbox Özel Oyunu Sea of Thieves, Oyuncu Sayısını Kaldıramadı

Sony her ne kadar PlayStation tarafında konsola özel oyunları konsola özel tutsa da hatta konsollar ortasında geriye dönük uyumluluğu bile sınırlamış olsa da Xbox tarafında bu türlü bir durum görmüyoruz. Çünkü şirketin çıkardığı oyunların tamamı bilgisayarda oynanabilirken yeni konsolların da tüm eski oyunları oynatabildiğini hatta oynatmaya devam edeceğini biliyoruz.

Bununla da kalmayan şirket, kendisine özel oyunları PlayStation’a getiriyor. Bunun birinci örneği de Sea of Thieves oldu. Xbox özel oyunu olmasının haricinde Sea of Thieves, tipine pek de rastladığımız bir oyun değil. Çünkü korsanlık tecrübesini özgürce ve eğlenceli formda yaşamanızı sağlayan oyun sayısı çok değil. Bunun da beklentideki tesiri büyük.

Bu kadar talep olacağı kestirim edilmemiş olsa gerek.

PlayStation 5’te şimdi kapalı beta sürecinde olan Sea of Thieves, X üzerinde yaptığı paylaşımda yüksek talep nedeniyle bekleme müddetlerinin uzayabileceğini duyurdu. Oyunculara sabırları için teşekkür eden Sea of Thieves, sorunun ne vakit çözüleceği konusunda bir şey söylemedi. Bu da üzerinde çalıştıkları manasına geliyor. Hesaptan yapılan açıklama şu biçimde.

@PlayStation 5 Kapalı Beta’sı şu anda yüksek sayıda yeni oyuncu ağırlıyor ve bu da korsanların Sea of Thieves’e girerken olağandan daha uzun bekleme müddetleri görmelerine neden olabilir. Sabrınız için teşekkürler millet!

Comments are closed.