playstation-5e-gelecek-birinci-xbox-ozel-oyunu-aciklandi-cikis-tarihi-de-muhakkak-oldu-RK3VTtnP.jpg

PlayStation 5’e Gelecek Birinci Xbox Özel Oyunu Açıklandı: Çıkış Tarihi de Muhakkak Oldu

Xbox işvereni Phil Spencer ve başka iki üst seviye yönetici, geçen hafta bir görüntü podcast aracılığıyla yaptıkları açıklamada dört Xbox özel oyunlarının PlayStation 5 ve Nintendo Switch’e geleceğini duyurmuştu. Oyunların ismi ise şimdiye kadar açıklanmamıştı.

Bugün ise evvel Nintendo tarafından birinci açıklama geldi. Şirket, Grounded ve Pentiment’in Switch’e ekleneceğini duyurdu. Nintendo’dan saatler sonra PlayStation tarafıyla ilgili de beklenen açıklama yapıldı.

Hi-Fi Rush, PlayStation 5’e gelecek birinci Xbox oyunu olacak

Microsoft’un bugün yaptığı duyuruya nazaran PlayStation 5’e gelecek birinci Xbox özel oyunu, geçen yıl piyasaya sürülen Hi-Fi Rush olacak. Xbox’a özel olarak Ocak 2023’te çıkışını yapan bu imal, ritim tabanlı bir aksiyon oyunuydu.

Tango Gameworks’ün geliştirdiği ve Bethesda’nın yayımladığı oyun şöyle tanımlanıyor: “En büyük hayali rock yıldızı olmak olan Chai ve ayaktakımı müttefikleriyle robotik geliştirmeler üzerine çalışan kötücül bir mega şirkete karşı gümbür gümbür dövüşlerle başkaldır ve ritmi hisset!”

Hi-Fi Rush, 18 Mart 2024 tarihinde PlayStation 5 platformu için çıkış yapacak. PlayStation’a gelecek öbür oyunlar ile ilgili ise bir bilgi bulunmuyor. Hi-Fi Rush’ın Nintendo Switch için sunulup sunulmayacağı da belirli değil. Öte yandan Nintendo’nun duyurduğu Grounded ve Pentiment’in de PS5’e gelişi hakkında bir bilgimiz yok.

Bu açıklamayla üç oyun aşikâr olmuş oldu. Çoklu platform dayanağı gelecek son oyunun ne olacağı şimdi resmen açıklanmasa da tüm savlar Sea of Thieves olacağını gösteriyor.

Nintendo’ya gelecek Xbox oyunlarıyla ilgili ayrıntılar için:

Xbox’ın geçen hafta yaptığı duyurular için:

Comments are closed.