playstation-5-satislarinin-dusecegini-aciklayan-sony-pcye-oyun-yagdiracak-Yk7RnIyw.jpg

PlayStation 5 Satışlarının Düşeceğini Açıklayan Sony, PC’ye Oyun Yağdıracak

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, bir müddettir birinci taraf oyunlarını PC ekosistemine getirmekle meşgul. Şirket, The Last of Us Part 1 ile God of War üzere ikonik oyunlarını, çoktan PC ekosistemine getirdi. Yapılan yeni açıklamalarsa bunun devam edeceğini gözler önüne seriyor. PC oyuncuları, gelecekte çok daha fazla PlayStation özel oyunu ile tanışma imkânı yakalayacaklar.

Sony patronu Hiroki Totoki, yatırımcılarla bir soru-cevap aktifliği gerçekleştirdi. Oyun kısmının kârlılığına ait soruları yanıtlayan Totoki, ellerindeki en uygun seçeneğin çoklu platform takviyesi olduğunu söyledi. Yani PlayStation özel oyunları ne kadar çok PC’ye gelirse Sony’nin oyun kısmı o kadar fazla kâr edecek.

Sony, oyunların PlayStation’a özel olması için neden bu kadar diretti?

Hiroki Totoki, Sony’nin özel oyunlar için neden bu kadar ısrarcı davrandığını da açıkladı. Sony işvereni tarafından yapılan açıklamaya nazaran şirket, konsolu ön plana çıkarabilmek için bu türlü bir karar aldı ve birinci taraf oyunları yalnızca PlayStation için tasarladı. Lakin PlayStation, artık çok tanınan ve marka, bundan sonraki süreçte daha fazla kazanmak için yeni yollar arıyor. 

Bu ortada; Sony’nin PlayStation oyunlarını PC’ye getirme planlarındaki yol haritası, artık misyonu bırakan CEO Jim Ryan tarafından belirlenmişti. Buna nazaran PlayStation özel oyunları, piyasaya sürüldükten en az 1 yıl sonra PC ekosistemine gelecekti. Süreksiz CEO Hiroki Totoki, bu yol haritasında rastgele bir değişim olup olmayacağına ait bir şey söylemedi.

Comments are closed.