immortals-of-aveum-gelistiricisinden-aciklama-lzWNHQfE.jpg

Immortals of Aveum Geliştiricisinden Açıklama

 
Büyü ve aksiyon odaklı Immortals of Aveum oyununu çabucak hemen hepiniz bilirsiniz. Çıktığı periyotta büyük ses getirmesi beklenen fakat ne yazık ki bekleneni veremeyen bir imal diyebiliriz. Oyun 22 Ağustos tarihinde PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC platformu için piyasaya sürüldü. Metacritic puanı ise 70 olarak görünüyor. Hasebiyle olağan bir incelemeye ve puana sahip olduğunu söyleyebiliriz.
 
Immortals of Aveum düşük satışlara sahip
 
 
 
Geldiğimiz noktada Ascendant Studios içerisinden bir geliştirici, oyuna harcanan 125 milyon dolarlık ölçünün sahiden gereksiz olduğunu vurguluyor. Aslında içerisinde bulunduğumuz süreçte geliştirici grubun neredeyse yarısının işten çıkarıldığı ve bu durumun oyunun zayıf satışlarından kaynaklandığı aktarılıyor. İsmini vermek istemeyen bu geliştirici mevcut üretim için büyük bir hüsran olduğunu belirtiyor ve çarpıcı açıklamalarda bulunuyor. Fakat bu kişinin tek açıklamaları bunlarla hudutlu değil.
 
İsmini vermek istemeyen işçi, yakın vakitte IGN ile yaptığı bir rapor içerisinde şunları aktarıyor: “Immortals of Aveum için yüksek seviyede yapılan bu maliyet hayli gereksiz. Elbette geliştirici takım içerisinde hakikaten büyük yeteneklere sahip beşerler bulunuyor. Lakin günümüzde yüksek bütçeli tek oyunculu bir nişancı oyunu yapma fikri sahiden de berbat. Bilhassa Unreal Engine 5 motoru ile yapıldığı vakit işler daha da berbata gidebiliyor. Bu imal için şişirilmiş ve uzun süren bir üretim maliyeti olan proje diyebiliriz.”
 

Nitekim oyun kesiminde yer alan haber kaynaklarından VGC, bahsedilen oyun için “mükemmelliğe pek yükselemeyen lakin umut verici bir başlangıç” sözlerini kullanıyor. Düşük satışlara sahip olan Immortals of Aveum şu anda yüzde 60’lık bir indirimle birlikte 24 dolardan satılıyor.

Comments are closed.