playstation-5-pronun-ne-vakit-tanitilacagi-ortaya-cikti-C5fROBXi.jpg

PlayStation 5 Pro’nun Ne Vakit Tanıtılacağı Ortaya Çıktı

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, geçtiğimiz günlerde PlayStation 5 ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Şirket, bahisle ilgili açıklamalarında PlayStation 5 satışlarında düşüş beklediklerini duyurdu. Sony’ye nazaran bunun nedeni, PlayStation 5’in hayat döngüsünün son kademesine girilecek olmasıydı. 

Şimdiyse PlayStation 5’in akıbeti ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. CNBC kaynakları, Sony’nin bu yıl PlayStation 5 Pro’yu piyasaya sürebileceğini sav ettiler. Kaynaklara nazaran bu türlü bir adım, PlayStation 5’e duyulan ilginin yeniden artmasını sağlayacak.

PlayStation 5 Pro, GTA 6 için planlanıyor!

*Konsept tasarım.

Sony’nin PlayStation 5 Pro için 2024 yılını tercih etmesinin değerli bir nedeni var. Kestirim edebileceğiniz üzere GTA 6. Aslında kaynaklar, görüntü oyun dünyasının bu hususta hemfikir olduğunu söylüyorlar. 

CNBC’ye konuşan isimlerden Kantan Games CEO’su Serkan Toto, mevzuyla ilgili açıklamalarında şu sözleri kullandı:

Oyun sanayisinde, Sony’nin nitekim de 2024′ün ikinci yarısında PlayStation 5 Pro’yu piyasaya sürmeye hazırlandığına dair geniş bir fikir birliği var. Ve Sony, 2025′te GTA VI çıktığında kusursuz bir donanımın hazır olduğundan emin olmak isteyecek. Bu lansman, tüm oyun sanayisi için büyük bir darbe olacak.

Comments are closed.