palworld-oyuncu-sayisi-9888-dustu-dunyanin-en-cok-oynanan-oyunu-olmaya-adaydi-zuxQPPJN.jpg

Palworld Oyuncu Sayısı %98,88 Düştü! Dünyanın En Çok Oynanan Oyunu Olmaya Adaydı…

Resmî olarak Ocak ayında yayınlanan Palworld, bir anda Steam’i ve oyun dünyasını kasıp kavurmaya başlamıştı. “Çakma Pokemon” argümanları ile gündeme gelen, oyun dünyasını âdeta ikiye bölen imal, milyonlarla söz edilen anlık oyuncu sayılarına da ulaşmıştı. Bu rüzgârla büyük atılım yapan oyun bahar ayarlarına gelirken eski ivmesini kaybetti. 

Bir devir oyuncu sayısı 2,1 milyonu bulan Palworld, dün akşam 23 bin oyuncuya kadar geriledi ki bu değil AAA imaller, indie oyunlar ortasında bile öne çıkmak için kâfi bir sayı üzere gözükmüyor. Birkaç ay evvel CS’nin rekorunu kıran, PUBG’nin rekorunu kırıp kıramayacağı tartışılan üretimin oyuncularını kaybetmesi aslında şaşırtan değil. 

Palworld bitti, sıradaki!

“Pal” ismi verilen yaratıkları yakalayarak onları dövüşlerde ya da üretimde kullandığımız bu açık dünya çok oyunculu imal, oyuncuların gözünde artık “bitmiş” durumda zira oyunun erişilebilir bir sonu bulunuyor. Bu sona ulaşmayı başaran oyuncular da hâliyle yeni üretimlere talih vermeyi tercih ediyorlar. 

Ulaştığı en yüksek oyuncu sayısı 2,1 milyon olarak kayıtlara geçen Palworld, SteamDB’ye nazaran bugün 23 binlere kadar düşen oyuncu sayısıya tüm vakitlerin en düşük oyuncu sayısına gerilemiş oldu. Bu da Palworld’ün oyuncu sayısının %98,88 düştüğü anlamına geliyor. 

Palworld hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Palworld oynadınız mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Comments are closed.