outpost-infinity-siege-kule-savunma-tecrubesi-sunuyor-51EN1nsu.jpg

Outpost: Infinity Siege Kule Savunma Tecrübesi Sunuyor

 
Bilim kurgu teması ile birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanan imal, hem tek oyunculu hem de çevrimiçi eşli oyun tecrübesini bizlere sunuyor. Oyunda kule savunma sistemi yer alıyor lakin burada birinci şahıs kamera bakış açısıyla bir arada yer alıyor ve istediğimiz halde bölgelere hakikat ilerleyebilir, buraları işgal etmeye çalışabilir ve daha fazlasını gerçekleştirebiliriz. Kendi binamızı yani bölgemizi kurabildiğimiz ve bu bölgeyi dilediğimiz formda savunabildiğimiz ve hatta elimizdeki silahları düşmanlara karşı kullanabildiğimiz imal da süratli aksiyon sistemleri yer alıyor ve burada hayatta kalmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.
 
Hayatta kalmanın öbür diğer yollarını bulabildiğimiz ve bu oyunda her birinin farklı bir tecrübe elde ettiği üretimde çok fazla özelleştirme sistemi ve seçeneği yer alıyor. Bunlarla bir arada de kendimize istediğimiz biçimde özelleştirebilir, farklı donanımlarla birlikte kendimize yükseltebilir ve daha fazla geliştirmenin kilidini açabiliriz. Bu stil oyunları elbette eşli olarak bir modu desteklediği için arkadaşlarla birlikte oynamak daha eğlenceli bir tecrübenin kilidini açabilir. Münasebetiyle, bu oyunu eşli olarak arkadaşlarınızla bir arada oynamanızı tavsiye ediyoruz.
Birinci şahıs kamera bakış açısı ile birlikte yer alabildiğimiz imal da kendi bölgemizi yani binamızı savunmaya çalışabiliyoruz. Burada üzerimize gelen düşmanlar ortadan kaldırmak için elimizdeki silahlara güveniyor ve tabancalardan makine tüfeklere, roketlere kadar epeyce fazla ve geniş silah kütüphanesinden bahsedebiliyoruz. Bu silah kütüphanesini dilediğimiz halde geliştirebilir ve birebir vakitte istediğimiz biçimde bir dünyayı keşfetmeye çalışıyoruz. Kendi karakolumuzu inşa etmeye çalışabilir ve buralardaki kaynakları toplamak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.
 
Aynı vakitte oyunda dünyayı keşfederken bir yandan kaynaklar ve donanımlar toplayabiliyor, karakol bölgesini yükseltmek ve geliştirmek için farklı formlarda üniteleri birleştiriyor ve yükseltebiliyoruz. Elbette, bu kendi bölgemizin savunmak için farklı biçimlerde savunma kuleleri yahut ünitelere yerleştirebiliyoruz. Bu üniteleri nereye yerleşebileceğine ve nasıl halde atılım yapacağına büsbütün biz karar veriyor ve bu halde istediğimiz üzere ilerleyebiliyor ve kendi savunmamıza daha da güçlendirebiliyoruz. Bu biçim oyunlarda yapacağımız stratejiler ve planlamalar büsbütün size ilişkin oluyor. Münasebetiyle, burada her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebiliyor ve kendi savunma sistemine oyuna dahil edebiliyor.
  
 
Karakol sistemlerinin yer aldığı ve kendi bölgemizi kurmaya çalıştığımız üretimde eşsiz silahların olduğundan da bahsedebiliyoruz. Üstte bahsettiğimiz üzere bilim kurgu temasının ağır olduğu bir üretim ile birlikte ilerleyebiliyor, kendi bölgemizi savunmak için savunma kuleleri ve üniteleri kurmaya çalışıyor ve birebir vakitte bu kule ünitelerini dilediğiniz halde özelleştirebiliyor ve kişiselleştirebiliyorsunuz. Burada yapacağınız atılımlar elbette üstte bahsettiğimiz üzere epey fazla değişkenlik gösterebiliyor ve eşsiz silah kütüphanesi ile birlikte de oyundaki yerinize alabiliyorsunuz. Oyunda yer aldığınız mühlet boyunca ilgi alımlı bilim kurgu silahlarından makine tüfeklere kadar farklı formlarda performans gösteren silahları elde edebilir ve bunlarla bir arada de kendi bölgenizi savunmak için elinizden geleni yapmaya koyuluyorsunuz. Oyunda ilerlediğiniz sürece kendi bölgenize saldıran birçok düşman birliğinin olduğundan bahsedebilir ve onları ortadan kaldırmak için de farklı halde ateşlemeler de bulunabilirsiniz.
 
Oyunda başka taraftan keşif ve hayatta kalma ögeleri bulunuyor. Bu ögelerle birlikte kendinizi güçlü bir durum içerisinde bulabilir ve çeşitli oyun özellikleri ile birlikte de ilerlemeye başlıyorsunuz. Oyunun kendine mahsus harita sistemi bulunuyor. Bu harita sistemi ile bir arada farklı haritalara geçiş yapabiliyor ve bu geçişle bir arada tekrar bu haritanın keyfini çıkartmaya çalışıyorsunuz. Harita içerisinde farklı noktalara gerçek ilerlemeye başlarken elbette buralarda kaynakları toplamak, kaynakları birleştirmek ve farklı öğeler üretmek epey değer arz ediyor. Zira bunlarla birlikte hem kendi bölgenizi yani karakolunuzu yükseltmeye çalışıyor hem de yeni hünerlerin kilidini açmış oluyorsunuz.
 
Farklı hallerde kendinizi savunabileceğiniz ve kendi bölgenizin kaosa sürüklendiği bu üretimde elbette savaşlara girerek daima olarak kendinizi bir aksiyon içerisinde görebiliyor ve eşsiz mühimatlardan ve silah çeşitliliğinden de burada yararlanabiliyorsunuz. Oyunda tehlikelerle ve fırsatlarla dolu farklı bölgelere gerçek ilerlerken elbette buralarda hayatta kalmak için her vakit tetikte olmanız gerekiyor. Bu tetikte olma problemi elbette oyun içerisindeki o gergin atmosferden ötürü kaynaklanıyor. Başka taraftan oyunda yeni bölgelere gerçek ilerlerken oralardaki görünümlerini ve atmosferlerinin de ne kadar değişkenlik gösterdiğini deneyimleyebiliyorsunuz.
 
 
Kule savunma sistemleri ile birlikte karşılaştığımız imalinde her bölgenin kendine ilişkin atmosferi, düşman çeşitliliği ve kaynakları bulunuyor. Hasebiyle buraları dikkat cazibeli oranda keşfetmek ve bu keşiflerle bir arada etrafı araştırmak epey kıymetli. Bu araştırmalarla bir arada elbette kendi karakolumuz için güçlü üniteleri toplayabiliyor, tıpkı vakitte kaynakları burada envanterimizi alabiliyor ve farklı çeşitlerle birlikte de kendimizi güçlendirebiliyoruz. İşbirliği özelliğinin yer aldığı üretimde öteki taraftan istediğiniz halde tek oyunculu bir yapıyla oynayabiliyor ve farklı oyun modlarına da geçiş yapabiliyorsunuz, fakat üstte da bahsettiğimiz üzere bu üslup oyunları iş birliği modunda arkadaşlarınızla birlikte oynamak çok daha eğlenceli bir tecrübenin kilidini açabiliyor.
 
Hem böylelikle farklı bölgelere gerçek süratli bir formda ilerleyebiliyor, bir arkadaşınız diğer bir iş yaparken siz de farklı bölgeleri keşfedebiliyor ve bu formda ilerlemenize daha süratli bir halde devam edebiliyorsunuz. Münasebetiyle oyunda yer aldığınız müddet boyunca tek oyunculu oynamak yerine elbette arkadaşlarla birlikte iş birliği modu içerisinde oynamak çok daha hoş olacaktır.
 
Oyunda birebir vakitte farklı oyun modlarının olduğundan bahsedebilir ve bu üslup oyunlarda elbette oyun modlarının epey çeşitlilik göstermesi kıymetli zira oyunun bir yerinden sonra yapılacaklar hudutlu bir biçimde karşımıza çıkabilir ve her vakit yaptığımız birebir ataklarla oyundan soğuyabiliriz. Münasebetiyle oyunda yer aldığımız mühlet boyunca farklı oyun modlarının bizlere sunulması ve istediğimiz biçimde ilerleyebilmemiz hoş bir içeriği barındırıyor.
 
Bu nedenle oyunda yer aldığımız müddet boyunca hem arkadaşlarımızla birlikte savaşa katılabilir hem de sonsuz oyun modu ile daima olarak aksiyonlara ve canavarlara dalabiliriz. Sonsuz oyun modu içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca canavar dalgaları daima olarak üstümüze geliyor ve onları ortadan kaldırmak için elinizden geleni yapmak durumundasınız. Bu düşman dalgaları dayandığınız yere kadar devam ediyor ve burada elde ettiğiniz kaynakları toplamanıza imkan tanıyor. Hasebiyle oyunda bu şekil iki farklı modun olduğundan bahsedebilir ve bu modlarla bir arada hem kendi bölgenizi daha süratli bir formda geliştirebilir hem de farklı silahlarla oyundaki yenilikleri keşfedebilirsiniz.
 
 
Kendi bölgemizi inşa etmek için elinizden geleni yaptığınız üretimde etrafı keşfetmek hayli kıymet arz ediyor. Bu keşiflerle birlikte etrafta bir yandan mühimmatlar toplarken öbür yandan ise farklı ve eşsiz silah üniteleri ile ilerlemeye başlıyorsunuz. Oyunda tabancalardan bomba atarlarına, roket atarlardan daha farklı silahlara kadar çok çeşitli silah kütüphanesi bulunuyor. Bunun yanı sıra oyunda robotların olduğundan da bahsedebiliyor ve daha çok mecha şekli bir tema ile burada yer alabiliyoruz.
 
Oyunda yeniden ekran imajlarından ve fragmanlarından görebileceğiniz üzere ortadan kaosa sürüklendiğimiz bir savaş ortamı bize aktarılıyor ve bu kaos ortamı ile birlikte burada hayatta kalmaya çalışıyoruz. Elbette savaş ortamının hoş bir formda aktarılması ve öteki yandan ise yapay zekanın düzgün bir biçimde işlemesi bu şekil oyunlarda epeyce kıymetlidir zira yapay zekanın kolay göstermesi ve yaptığımız ataklara karşı rastgele bir reaksiyon vermemesi oyuncuları oyundan soğutan ögeler ortasında bulunuyor. Hasebiyle oyunda yer aldığımız mühlet boyunca bu yapay zekanın hakikaten de hoş bir halde işlemesini ve yaptığımız atılımlara farklı yansılar vermesini bekleriz.
 
Oyunun içerisinde yer aldığınız mühlet boyunca üstte bahsettiğimiz üzere işbirliği moduna geçiş yapabilir ve arkadaşlarınızla bir arada de burada savaşa katılabilirsiniz. Oyunda farklı biçimlerde işbirliği modunda elbette aktiflik günleri bulunuyor. Bu aktiflik günlerinde arkadaşlarınızla birlikte savaşa geçebilir ve canavarlarla ve öbür düşman ögeleriyle gayret edebilirsiniz. İşbirliği moduyla birlikte oyunda arkadaşlarınızdan güç, kuvvet ve destek takım alabilirsiniz. Böylelikle farklı hallerde ve süratli bir halde oyundaki düşmanları ortadan kaldırabilirsiniz. Üstte bahsettiğimiz üzere oyunda sonsuz mod yer alıyor. Bu sonsuz modu içerisinde kendi ustalığınızı sergilemek için istediğiniz üzere çalışmalar yapabilir, taktikler benimseyebilir ve kendinize nazaran planlamaları ortaya koyabilirsiniz. Hasebiyle bu modu da denemekten çekinmeyin diyebiliriz.
 
 
Oyun birinci etapta kolay. Daha sonrasında ise elbette şiddetli bir içeriği bünyesinde barındırıyor. Zira oyunda daima olarak düşman orduları üzerimize geliyor ve bu düşman ordularının sayısı gittikçe artıyor. Hasebiyle oyunda daima olarak mühimmatlarınız azalıyor ve daha sonra şiddetli ve devasa düşmanlarla karşılaşıyorsunuz. Irili ufaklı düşmanların yanı sıra bir de burada işveren savaşları bulunuyor. Bu işveren savaşlarında onları ortadan kaldırmak ve kendi bölgenizi savunmak oyundaki temel hedeflerinizden biri olarak karşımıza çıkıyor. Süratli aksiyon sisteminin yer aldığı üretim şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bağımsız bir grup tarafından bizlere sunulduğu için elbette oyundan beklentilerinizi düşük tutmakta yarar var. Hem grafik manasında hem de animasyon ve içerik manasında tahminen de sonlu bir içeriği bizlere sunabilir. Münasebetiyle burada da elbette oyundan zevk almaya bakmak gerekir. Oyunda öbür taraftan üstte bahsettiğimiz üzere hem aksiyonun hem de savunma olaylarının daima olarak temel olduğunu söyleyebiliriz.
 
 
Farklı haritalara geçiş yapabildiğiniz üretimde kendi taşınabilir bölgenize komuta edebilir, gözetleme alanlarından düşmanların gelip gelmediğini görebilir ve kendi silahlı ünitelerinizi burada toplayabilirsiniz. Burada farklı formlarda stratejilerinizi ve planlarınızı ortaya koyabilir ve ona nazaran de kendi üssünüzü geliştirebilirsiniz. Elbette burada karakterlerin de bir yapının olduğundan bahsedebilir ve bu karakterlerle birlikte de kendi savunma ünitelerinizi ortaya koyabilirsiniz. Her savunma ünitesinin farklı taarruz sistemleri bulunuyor. Münasebetiyle burada farklı formlarda stratejilere geçiş yapabilir ve bunları kendinize nazaran ayarlayabilirsiniz.
 
Keşif ve hayatta kalma ögelerinin bol bol yer aldığı üretimde kendinize ilişkin eşsiz özelliklerle birlikte silahlarınızı ayarlayabilir, düşmanların üzerine bu halde gidebilir ve kendi bölgenizi korumak için elinizden geleni yapmaya koyulabilirsiniz. Burada birebir vakitte farklı özelliklerde yer alan mühimmatlarla ilerlemeye çalışıyor ve çok daha fazla detayın burada olduğundan bahsedebiliyoruz. Elbette bu usul oyunlarda çeşitliliğin fazla olması kıymetlidir ve bu çeşitlilikle bir arada de oyundaki yerinizi alabilirsiniz.

Comments are closed.