nvidia-beklenen-sofor-guncellemesini-yayinladi-BzQuAxSf.jpg

NVIDIA, beklenen şoför güncellemesini yayınladı!

Yarı iletken devi NVIDIA, ekran kartı pazarında önde gelen üreticilerinden birisi. Teknolojileri ile dikkat çekmeyi başaran firma, yazılım tarafına da değer veriyor. Bu kapsamda üretici, ekran kartları için daima olarak yeni şoför güncellemeleri yayınlıyor. Kısa müddet evvel ise NVIDIA GeForce 551.52 sürümlü şoför çıktı. Pekala bu yeni güncelleme neler getiriyor? İşte bilmeniz gerekenler…

NVIDIA GeForce 551.52 sürümlü şoför neler getiriyor?

Bilgisayar performansının yüksek olması için donanım bir yana şoförlerin de yeni olması bir epey kıymetli. Çünkü her yeni güncellemede sistem ile donanım ortasındaki uyumluluk daha da artıyor. Bu da performansa tesir ediyor.

NVIDIA, GeForce 551.52 sürümlü şoförünü yayınladı. WHQL imzalı bu güncellemenin notlarına baktığımızda Ubisoft‘un geliştiricisi olduğu Skull and Bones için takviye sunulmaya başlandığını görüyoruz. Şu anda ön sipariş sürecinde olan imal, 16 Şubat‘ta piyasaya sürülecek.

Kullanıcıların canını sıkan birtakım kusurlar da tahlile kavuştu. Yeni güncelleme, dikey senkronizasyon faal olduğu sırada oyunlarda aralıklı takılmalar yaşanması sorununa düzeltme getiriyor. Bununla birlikte dizüstü bilgisayarlar için Red Dead Redemption 2 oyunundaki takılma sorunu da çözüldü. Uzun müddet Immortals of Aveum oynayınca performansın düşmesine sebep olan yanılgı da giderildi.

Oyun Desteği

  • Skull and Bones

Çözülen Hatalar

  • Dikey senkronizasyon etkin olduğu sırada oyunlarda aralıklı takılmalar yaşanması.
  • Red Dead Redemption 2 için birtakım dizüstü bilgisayarlarda takılmalar yaşanması.
  • Immortals of Aveum için uzun mühlet oynayınca performansın düşmesi.
  • Bazı sistemlerde tarayıcıda gezinirken takılmalar yaşanması.

Bilinen Sorunlar

  • Microsoft Edge üzerinden Netflix kullanırken görüntü oynatıcısı sorun çıkarabilir. Süreksiz tahlil olarak Windows Netflix uygulaması kullanılabilir.
  • NVIDIA GeForce GTX10 / RTX 20 serisi için Windows Donanım Hızlandırmalı GPU Planlama ve NVIDIA SLI aktif olduğu sırada bilgisayar birdenbire donabilir.
  • NVIDIA Freestyle filtre ayarları oyundan çıktıktan sonra kaydedilmiyor.

Yeni sürücüyü indirmek isterseniz, buraya tıklayarak ilgili web sayfasına ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.