nvidianin-piyasa-pahasi-amazonu-gecti-dYRYqzOQ.jpg

Nvidia’nın Piyasa Pahası Amazon’u Geçti

 
Teknoloji şirketi Nvidia, Pazartesi günü piyasada yeni bir paha yakaladı ve bu kıymetle birlikte 20 yılı aşkın bir müddettir birinci defa Amazon’un piyasa pahasını geçti.
 
Nvidia’nın bedeli katlanmaya devam ediyor 
 
 
 
Bloomberg’ın ortaya çıkardığı bir rapora nazaran dünyanın önde gelen yapay zeka çipi dizayncısı ve tedarikçisi olan Nvidia’nın payları yüzde 2.9 oranında artış göstererek 1.83 trilyon dolarlık bir kıymete ulaştı. Bu kıymetle birlikte Amazon’un önüne geçti.
 
Öbür büyük teknoloji şirketlerine bakacak olursak Alphabet’in 1.85 trilyon dolar, Apple’ın 2.9 trilyon dolar ve Microsoft’un 3.11 trilyon dolarlık bir piyasa pahasına sahip olduğunu söyleyebiliriz.
 
Nvidia geçtiğimiz süreçte GeForce RTX 40 Üstün Serisi ekran kartlarını piyasaya sürdü. Bu ekran kartlarının fiyatları 599 dolardan başlıyor. Geçtiğimiz hafta ise Nintendo’nun duyurulmamış bir sonraki Switch konsolunun özel bir Nvidia çipine sahip olacağı sav edildi.
 

Öte yandan VGC geçen yaz “Switch 2” için geliştirme kitlerinin değerli ortak stüdyoların elinde olduğunu bildirdi. Ayrıyeten yeni el konsolu 2024’ün sonlarında bekleniyor.

Comments are closed.