nintendo-switch-2-icin-biraz-daha-bekleyecegiz-9fxp6naf.jpg

Nintendo Switch 2 için biraz daha bekleyeceğiz

Nintendo Switch 2 hakkındaki söylenti kazanı kaynamaya devam ediyor. Daha öncesinde Switch 2’nin çıkış tarihinin 2024 sonbaharında, Noel devrine yetişecek biçimde piyasaya sürüleceği belirtilmişti. Artık ise VGC’ye konuşan kaynaklara nazaran Nintendo, yayıncılara konsolun çıkış tarihinin 2025’in 1. çeyreği olarak planlandığını söylüyor.

Sadece VGC de değil, Brezilyalı bir gazetecinin görüntüsü ve Eurogamer’a konuşan kaynakların aktardığı da bu tarihin 2025’in birinci çeyreğine çekildiğini gösteriyor.

Daha geç çıkış tarihi, geliştiricilere lansman oyunlarını bitirmeleri için de vakit kazandıracak ki bunlardan biri Metroid Prime 4 olabilir. 2017’de duyurulan Metroid Prime 4’ün geliştirme süreci 2019’da yine başlatıldı lakin ortadan geçen 5 yılda rastgele bir güncelleme yapılmadı. Polygon ise Nintendo’nun yeni konsolu için bu oyunu bekletiyor olabileceğini söylüyor.

Tokyo merkezli oyun sanayisi danışmanlık şirketi Kantan Games’in CEO’su Dr. Serkan Toto, geçtiğimiz günlerde yeni Nintendo konsolunun 400 dolardan piyasaya sürülebileceğini ve oyunlarının birçok PS5 ve Xbox Series X/S oyunu üzere 70 dolardan satılabileceğini tez etmişti.

Comments are closed.