nasadan-buyuk-surpriz-fiyatsiz-bir-masaustu-rpg-oyunu-yayinladilar-5siXERez.jpg

NASA’dan büyük sürpriz: Fiyatsız bir masaüstü RPG oyunu yayınladılar

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), beklenmedik bir işe imza atarak, The Lost Universe ismindeki masaüstü RPG oyununu kullanıcıların beğenisine sundu.

NASA’nın oyunu, oyuncuları karanlık bir gizemi araştırmak için bir vazifeye çıkarken zorlukların üstesinden gelmek için bilim hünerlerini kullanmaya ve öğrenmeye teşvik ediyor. NASA web sitesine nazaran, devlet kurumunun birinci TTRPG macerası, oyuncuları Exlaris gezegenindeki bir kent olan Aldastron‘u keşfetmeye davet ediyor.

NASA, The Lost Universe’ü oynamayı büsbütün fiyatsız yaptı ve oyunun tüm evrakları web sitesinden PDF olarak indirilebiliyor. Bu PDF’ler, Exlaris’te bulunan farklı kentler ve karakterler ile Astrofizik, Güneş Bilimi, Biyolojik Sistemler, Gezegen Bilimi ve Havacılık üzere uzmanlık alanları hakkında bilgi içeren 44 sayfalık bir eğitim kitapçığı içeriyor. Ayrıyeten oyuncuların maceraları boyunca yollarını bulmalarına yardımcı olacak bir Aldastron haritası ve oyun için bir poster de bulunuyor.

The Lost Universe, 4 ila 7 düzey 7-10 karakterden oluşan bir küme için tasarlanmış ve birçok oyuncunun tercih ettiği masaüstü rol yapma oyunu sistemine kolaylıkla uyarlanabilir, bu da onu son derece erişilebilir kılıyor. Oyunu yeni başlayanlar için daha da erişilebilir kılmak için, her oyunun yaklaşık 3 ila 4 saat süren tek bir oturumda tamamlanabilen iki kısmı var. Birinci kısım dünyaya giriş niteliğinde olup oyuncuların kendi karakterlerini ve maharetlerini tanıtmalarına imkan tanıyor. İkinci kısım ise oyuncuların hünerlerini geliştirmeleri ve sonunda araştırmacıların kaybolmasının gerisindeki makus adamla yavuz bir kurtarma operasyonunda yüzleşmeleri gereken kent dışı bir seyahat.

NASA’nın masaüstü RPG dünyasına birinci adımını atması muhakkak eğlenceli görünüyor. Umuyoruz ki The Lost Universe oyuncular ortasında tanınan olduğunu kanıtlarsa, NASA daha fazla oyun yapmayı düşünecek, oyunun öyküsünü genişletecek ve daha fazla oyuncuyu cihanın ardındaki gerçek bilimi öğrenmeye teşvik edecektir.

Comments are closed.