cok-sevilen-playstation-oyunu-ghosts-of-tsushima-pcye-geliyor-cikis-tarihi-ve-fiyati-muhakkak-ICUfM8eA.jpg

Çok Sevilen PlayStation Oyunu Ghosts of Tsushima, PC’ye Geliyor: Çıkış Tarihi ve Fiyatı Muhakkak Oldu!

İlk olarak 2020 yılında piyasaya sürülen PlayStation özel oyunu Ghosts of Tsushima, son yılların en çok sevilen oyunlarından biri olmayı başarmıştı. Açık dünya çeşidinde bir samuray RPG’si olan üretimin PC’ye ne vakit geleceği de merak ediliyordu.

Bugün ise bekleyenleri sevindirecek açıklama Sony’den geldi. Şirket, Ghosts of Tshushima Director’s Cut’ın PC sürümünün çıkış yapacağı tarihi duyurdu. Ayrıyeten bir fragman da paylaşıldı.

Ghosts of Tshushima Director’s Cut, 16 Mayıs’ta PC için çıkış yapacak

Sony tarafından yapılan açıklamalara nazaran Ghosts of Tshushima Director’s Cut, 16 Mayıs 2024 tarihinde PC kullanıcıları için gelecek. Olağanda Sucker Punch tarafından geliştirilen üretim, Nixxes tarafından PC’ye getiriliyor. Oyunun yönetmenin sürümü olduğunu belirtelim. Yani standarda kıyasla ek özellikler içerek.

Ghosts of Tshushima Director’s Cut sürümü; ana kıssa, Iki Island genişlemesi ve Legends olarak isimlendirilen multiplayer moduyla geliyor. Ayrıyeten oyunu siyah beyaz gren sinema efekti dayanağına sahip, efsane direktör Akira Kurosawa’nın üretimlerinden esinlenen Kurosawa modu da sürümle gelecek.

Sony ayrıyeten PC portunun NVIDIA DLSS 3, AMD FSR 3 ve Intel XeSS desteğine sahip olacağını söylüyor. Hatta imaj kalitesini daha da artırmak için NVIDIA DLAA yahut FSR 3 Native AA’nın kullanılabileceğini ekliyor.

Oyun; 21:9 ve 32:9 oranı takviyesiyle gelecek. Bu da yetmiyormuş üzere üç monitörlü kurulumlar için 48:9 desteğine de sahip olacak. DualSense ile haptik geri bildirim ve adaptif tetik üzere özelliklere ulaşmanızı sağlayacak denetimci dayanağı de yer alacak. Olağan ki kişiselleştirilebilir klavye ve Mouse denetimlerini de göreceğiz.

Ghosts of Tshushima Director’s Cut ön sipariş fiyatı

Ghosts of Tshushima Director’s Cut, Steam’de ön siparişe açıldı. Oyun, 59,99 dolarlık (1.905 TL) fiyata sahip. Ön sipariş verenlere New Game+ modu seyahat yoldaşı at, yolcu giysisi ve Baku’nun dükkanından kırk zırh boyaları üzere ikramlar var.

Ghosts of Tshushima Director’s Cut sistem gereksinimleri

Oyunun sistem ihtiyaçları şimdi açıklanmadı. Sony, çıkış tarihi yaklaşınca bu ayrıntıları paylaşacağını söylüyor.

Ghosts of Tshushima Director’s Cut PC sürümü fragmanı

Comments are closed.