microsoft-store-icin-hosunuza-gidecek-yenilik-kullanima-sunuldu-23iZXRnb.jpg

Microsoft Store için hoşunuza gidecek yenilik kullanıma sunuldu!

Microsoft, son periyotlarda yapay zeka ve Windows 11 çalışmalarına odaklanmış durumda. Geçtiğimiz günlerde İngiltere’de yapay zeka merkezi açma kararı veren şirket, öte yandan masaüstü uygulamalarını da ihmal etmiyor. Son olarak Microsoft Store için yeni bir güncelleme yayınlandı. Böylece kullanıcıların güzeline gidecek bir yenilik, kullanıma sunuldu.

Microsoft Store, halihazırda yüklü oyun ve uygulamaları önermeyecek

Microsoft‘un Windows bilgisayara oyun ve uygulamalar indirebileceğiniz Microsoft Store uygulamasında ana sayfaya girdiğinizde esasen indirdiğiniz uygulama ve oyunlar da öneriliyordu. Bu da kullanıcı tecrübesini biraz düşürüyordu. Neyse ki Microsoft Store için yayınlanan son güncelleme ile bu durum sona erdi.

Microsoft çalışanı Rudy Huyn, X (Twitter) hesabı üzerinden paylaştığı gönderi ile bilgisayarda halihazırda yüklü oyun ve uygulamaların Microsoft Store ana sayfasında artık daha az gösterileceğini yahut hiç önerilmeyeceğini açıkladı. Bu da kullanıcıların yeni uygulama ve oyunlar keşfedebileceği manasına geliyor.

Bu değişikliği uygulamak için Microsoft Store‘u güncellemeniz gerekiyor. Bunun içinse öncelikle mağazayı açın. Ardından sol taraftaki dikey menünün alt kısmında yer alan “Kitaplık” butonuna tıklayın. Açılan sayfada yer alan “Güncellemeleri al” butonuna tıklayın.

  • 1. Adım: Microsoft Store’u açın.
  • 2. Adım: Sol taraftaki dikey menünün alt kısmında yer alan “Kitaplık” butonuna tıklayın.
  • 3. Adım: Açılan sayfada “Güncellemeleri al” butonuna tıklayın.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.