memleketler-arasi-honor-of-kings-invitational-turnuvasinin-birinci-ayagi-turkiyede-basliyor-mz47W32m.png

Memleketler arası Honor of Kings Invitational turnuvasının birinci ayağı Türkiye’de başlıyor

Günlük 100 milyon etkin kullanıcıya sahip taşınabilir MOBA oyunu Honor of Kings, ön kayıt sürecinin akabinde Türkiye’deki oyuncuların kullanımına sunuldu.

Global pazarlara açılma stratejisinde milletlerarası espor ekosistemine 15 milyon dolar yatırım planı oluşturan Honor of Kings, bu programın birinci ayağını da İstanbul’da başlatıyor. 2-10 Mart tarihleri ortasında Grand Pera’da düzenlenecek Honor of Kings Invitational 1. Dönem turnuvasına Türkiye dahil 5 farklı ülkeden katılacak espor ekipleri, 9 milyon TL’yi aşkın ödül havuzu ve bir üst kademeye çıkmak için çaba edecek.

Lansman ayına özel oyundaki 72 başlangıç Kahramanın tamamı fiyatsız olarak oyuncuların kullanımına açılırken, küresel iş birliklerinden SNK ve Hello Kitty üzere markalardan ilham alınan Kahraman ve kostümler oyunda yer alıyor. Honor of Kings’te; Standart ve Sıralı 5’e 5, Küçük Kanyon, 1’e 1 ve Sonsuz Dövüş Eğitim üzere alternatif modlar mevcut. Ayrıyeten Honor of Kings, oyun içi etkinliklere katılan oyunculara Kahramanlar, kostümler ve daha birçok sürpriz kazanma fırsatı sunuyor.

Honor of Kings’in ön kayıt sürecinde bölgedeki oyun severlerden ağır bir ilgi gördüğünü söyleyen Tencent Games Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz “Sadece iki ay içerisinde Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve BDT bölgelerinden 3 milyondan fazla oyuncu, oyuna ön kayıt yaptırdı. Dünyanın en çok oynanan taşınabilir MOBA oyununu Türkiye’ye getirirken, oyuncularımızın azamî keyfi almasını sağlamak için çok ağır bir hazırlık süreci geçirdik, ülkemize özel çalışmalar gerçekleştirdik. Oyunda Türkçe lisan takviyesi bulunuyor ve ilerleyen süreçte yerelleştirme unsurlarımızı artıracağız. Orjinal Kahraman ve kostümlere ek olarak Honor of Kings’e ülkemizden lokal karakter ve kostümleri de dahil edeceğiz. Buna paralel oyun kalitesini artırma gayesiyle bölgesel sunucular kuracak, oyuncularımızın taleplerini dinlemek için kurduğumuz özel müşteri hizmetleri takımlarımızla onların geri bildirimlerini her vakit göz önünde bulunduracağız” dedi.

Honor of Kings Invitational 1. Serisi bu hafta İstanbul’da

Honor of Kings Invitational 1’inci dönem turnuvasına; Brezilya, Kazakistan, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden Alpha 7 Esports, Major Pride, Stalwart Esports, Twisted Minds ve Vivo Keyd Stars, Türkiye’den ise Beşiktaş Esports, FUT KAOS ve IW WRX ekipleri katılacak. Ekipler, 9 milyon TL’yi aşkın ödül havuzunun yanı sıra Honor of Kings Invitational 2’nci Dönemine yükselme hakkı için yarışacak.

Honor of Kings Türkiye YouTube ve Twitch kanallarından canlı olarak izlenebilecek Honor of Kings Invitational 1. Dönem tertibinin akışı ise şu formda:

  • 2 – 5 Mart: Küme Aşamaları
  • 7 – 8 Mart: Çeyrek Finaller
  • 9 Mart: Yarı Finaller
  • 10 Mart: Final Karşılaşmaları

Comments are closed.