looter-shooter-oyunu-robobeat-16-mayista-cikacak-VOfkNVhq.jpg

Looter Shooter Oyunu ROBOBEAT 16 Mayıs’ta Çıkacak

 
Hızlı aksiyon nişancı oyunlarından hoşlanıyor musunuz? Sorunun yanıtı evet ise, bu üretim tam size nazaran diyebiliriz. Bilim kurgu teması ile birlikte ön plana çıkan ve tıpkı vakitte ritim tabanlı nişancı tecrübesini bizlere sunan bu üretimde farklı bölgelere hakikat ilerleyebiliyor, bu bölgeleri keşfedebiliyor, avcı olarak ilerlediğimiz esnada farklı kaynakların sahibi olabiliyor ve elimizdeki silahı daima olarak ateşleyerek düşmanların üstesinden gelmeye çalışıyoruz.
 
Elimizdeki silahı daima olarak silahın tetiğinde tutarak ödül avcılığı yaptığımız esnada yakalama vazifelerini adım atabiliyor, istediğimiz biçimde robot ordularını patlatmaya hazırlanıyor ve amacımızın izini burada sürmek durumunda kalıyoruz. Olaylar yalnızca bunlarla sonlu kalmıyor, birebir vakitte karakterimizin hakikaten de ilgi cazip yetenekleri bulunuyor ve epey seri olduğunu söyleyebiliyoruz. Hakikaten oyunda duvardan koşabiliyor, sağa sola gerçek kayabiliyor, düşmanların yanından kayarak onların akınlarına karşı gelebilir ve birebir vakitte tempoya ayak uydurabileceğiniz bir mekaniğin bize sunulduğunu aktarabiliyoruz.
 
Tempo eşliğinde ateş edebildiğimiz, kayabildiğimiz ve düşmanların üzerinden geçebildiğimiz bu üretimde yapabileceklerimiz epey değişkenlik gösterebiliyor. Oyun içerisinde ilerlediğimiz esnada elbette robot ordularını üstte bahsettiğimiz üzere patlatabiliyor, onların nasıl patladığını oyunda daha net bir formda görebiliyor, istediğimiz halde ve istediğimiz yerden ateş edebiliyor ve maksadımızın izini sürmek durumunda kalabiliyoruz. Oyunun özü aslında bu anlattıklarımızdan ibaret ve tüm bu oyun tecrübeleri görebiliyoruz. Fakat daha eğlenceli bir tecrübeyle birlikte de oyundaki yerimizi almaya hazırlanıyoruz.
 
 
 
Tetik parmağımızı daima olarak kullanabildiğimiz ve birebir vakitte yakalama vazifeleri ile bir arada ödül avcılığı yapabildiğimiz oyunda Ace ismindeki bir karakterin rolünü üstleniyoruz. Bu oyunda üstte bahsettiğimiz üzere sağdan soldan süratli bir formda koşabiliyor, duvarlardan yürüyebiliyor ve daha fazlasını gerçekleştirebiliyoruz. Amacımız olan robotu ortadan kaldırmak istediğimiz bu üretimde elbette son robota ulaşmak için burada büyük bir gayret vermeye hazırlanıyor ve ünlü bir ödül avcısı olarak oyundaki yerimizi almaya hazırlanıyoruz.
 
Bilim kurgu temasının bize buram buram aktarıldığı üretimde gayemizi bulmak için farklı bölgelere gerçek ilerlemeye çalışıyor ve bu bölgelerin her birinde farklı robotların ve zorlukların olduğunu aktarabiliyoruz. Hasebiyle bu stil oyunlarda her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebiliyor, zira bu tecrübenizi özelleştirip kişiselleştirebileceğiniz bir yapının burada olduğunu aktarabiliyoruz. Oyun içerisinde ilerlediğinizde eşyada farklı şeylerde kombolar gerçekleştirebiliyor, silahınızı farklı formlarda ateşleyebiliyor ve daha farklı yollarla bir arada taktiklerinizi ve stratejilerinizi belirleyebiliyorsunuz.
 
Bu strateji ile birlikte ustalaşmak durumunda kalıyor ve hem sağdan soldan süratli bir halde kayabiliyor, duvarlardan süratli bir biçimde koşabiliyor ve tavşan üzere elbette düşmanların üzerinden ve daha fazla objenin üzerinden atlayabiliyorsunuz, ölene kadar dans etmeye hazırlanabileceğiniz ve daima olarak hayatta kalmaya çalışabileceğiniz bu üretimde ritim aslında burada epey ön plana çıkmaya hazırlanıyor. Oyunda art planda bir ritim üzerine çeşitli mekanikler sergileniyor. Biz de bu ritimler üzerinde usta olmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyor ve yaptığımız atılımların bir karşılığını burada da oradan görebiliyoruz. Münasebetiyle canlı bir dünyanın olduğundan da bahsetmemiz mümkün diyebiliriz.
 
Hızlı bir biçimde koşabileceğimiz ve reflekslerimizi kullanabileceğimiz üretimde aslında öteki taraftan bir sinematik öykü anlatımı bizlere sunuyor. Art planda anlatılan öykü hem orta sahnelerle hem de karakterler ortası diyaloglarla bir arada bizlere aktarılıyor. Ritmimize nazaran nişanı alabileceğimizi, oyun şeklimize uygun ritimleri otomatik olarak oluşturmak için kendi modülümüzü yükleyebileceğimiz bu üretimde birebir vakitte bu kesimleri kırpabiliyor, oyun içi kısmında düzenleyebiliyor ve edit programı ile bir arada bu ritimleri oluşturabiliyoruz. Aslında bu kapsamda geliştirici takım bizlere hoş bir özgürlük sunuyor.
 
 
 
Özel müzikleri oyun içerisinde istediğimiz vakit değiştirebiliyor, kesintisiz bir halde ilerleyebiliyor ve daha fazla bilhassa birlikte zahmetsizce bu oyun içerisinde ritim tabanlı bir yapı ile karşılaşabiliyoruz. İstediğimiz formda yüklediğimiz esnada bu oyundan daha fazla zevk alabilir ve MP3 kesimlerine oyuna dilediğimiz formda yükleyebiliyoruz. Oyunda elbette öbür evrak uzantılarının da dayanakları bulunuyor. Bu belge uzantı dayanaklarının ortasında wav, mp3 ve ogg evrakları bulunuyor.
 
Bunları dilediğiniz formda oyuna yükleyebiliyorum, bunları senkronize edebiliyor, oyunu adapte edebiliyor ve böylelikle oyun içerisinde bu yüklediğiniz belgelerle yani modüllerle bir arada süratli bir biçimde ritim içerisinde kendinizi bulabiliyorsunuz. Bu da oyunda yer alan hakikaten de hoş bir içeriklerden bir tanesi, zira bununla istediğiniz parçayı yükleyebiliyor, fotoğraf eşliğinde kendinize oyuna kaptırabiliyor ve daha fazlasını gerçekleştirebiliyorsunuz. Öbür taraftan tecrübenizi en üst seviyeye çıkarabilir ve ateş ettiğiniz esnada hasarınızı burada artış gösterebiliyor diyebiliriz.
Oyunda elbette yalnızca bu mekanikler yer almıyor, birebir vakitte ritim ile ateş edebileceğiniz, zırhları delebileceğiniz, hasarlarınızı arttırabileceğiniz ve daha fazlasını yapabileceğiniz bir sistemin olduğundan bahsedebiliyoruz. Öteki taraftan oyunda ritimle birlikte ne kadar çok senkronize olursanız, o kadar çok ateş hasarınızı burada yükseltebiliyor ve daha süratli bir biçimde ateş edebiliyorsunuz.
 
Bu üslup özelliklerle bir arada kendi ustalığınızı daha üst düzeye çıkarmaya hazırlanıyor ve böylelikle zırh delici mermilere, hasar çarpanlarına, yüklü atışlara ve daha fazlasına sahip olabiliyorsunuz. Bu özelliklerle birlikte düşmanlar üzerinden daha güçlü bir biçimde gelebiliyor, yeni silahlara uygun ustalıkla hareketler sergileyebiliyor, düşmanlarınızı dans pisti içerisinde istediğiniz üzere evire çevire dövebiliyor ve daha aktif bir biçimde oyunda rol alabiliyorsunuz.
Hayatta kalma içeriği ile bir arada bizi sunacak olan bu üretimde daima olarak hareket etmek durumunda kalıyoruz, zira şayet bir yerde duraklarsak ve yavaş hareket edersek, ne yazık ki bu da düşmanların üzerimize geldiğini görebilir ve böylelikle ne yazık ki hayatta kalma testinden başarısızlıkla ayrılabiliriz. Münasebetiyle oyunda yer aldığımız müddet boyunca daima olarak hareket edebilir, kendi hareketlerinizi özelleştirebilir ve dilediğiniz konvoyu burada gerçekleştirebilirsiniz.
 
 
 
Müziğinizi yanınıza taşıyabileceğiniz ve elinizdeki kaset çalarla bir arada oyun anında istediğiniz biçimde bu kasetinizi değiştirebileceğiniz ve farklı ritme geçebileceğiniz üretimde nitekim de özel bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Bu yapı ile bir arada yer aldığınız müddet boyunca farklı biçimlerde ritimler içerisinde kendinizi bulabilir, kendinize oyuna kaptırırken elbette bu ritimlerden yararlanabilir ve daha süratli bir formda düşmanların üstesinden gelmek durumunda kalıyorsunuz. İşte bu noktada eğlenebileceğiniz ve sahiden de hoş bir formda yer alabileceğiniz yapıların olduğundan bahsedebiliyoruz.
Kendi müziğinizi taşıyabileceğiniz ve bu müziklerle bir arada düşmanları aşikâr bir alan içerisinde ortadan kaldırabileceğiniz üretimde duvarlarda koşabiliyor, sağa sola gerçek kayabiliyor, çift bir halde atlayabiliyor, zıplayabiliyor ve daha fazlasını gerçekleştirebiliyorsunuz. Yeniden üstte bahsettiğimiz üzere tavşan zıplaması ile bir arada düşmanların üzerine hazırlayabiliyor ve kıskaç tekniğiyle bir arada de farklı düzeyler üzerinde yani kısımlar üzerinde ustalaşmaya çalışıyorsunuz. Birebir vakitte düşmanlarımızın çeşitli akınlarından kaçabilir ve böylelikle süratli bir biçimde kendimizi cümbüş içerisinde bulmaya hazırlanıyoruz.
 
Hareket edebileceğimizi, süratli bir formda yer alabileceğimiz bu üretimde kendimizi nitekim de sağa sola gerçek kayarken bulabiliyor, düşmanların üzerinden atlayabilir, düşmanların üzerindeyken ve havadayken silahlarımızı ateşleyebilir ve sağda solda bulunan çeşitli objeleri toplamak durumunda kalıyoruz. Oyunda sahiden de eski usulü bir yapı bulunuyor, zira bu yapı ile bir arada oyunda süratli bir ritimin içerisine kendimizi kaptırabiliyor, saf aksiyon ve nişancı ögeleri ile bir arada de kendimize oyundaki eritme ayarlamak durumunda kalıyoruz.
Dolayısıyla bu usul oyunlar nitekim de süratli bir ritim içeriğinden hoşlananlara büsbütün hitap ediyor. Şayet siz de bu şekil oyunlardan hoşlanıyorsanız, bu oyuna bir göz atmanıza ve bir baht vermenize yarar var. Oyun tüm suratı, nişancı aksiyon tecrübesine tam bir oyun tecrübesi ile birlikte bizi sunuyor. Oyunda kendimizi kaptırırken geriye sarabiliyor, tekrar edebiliyor ve tekrardan oynatıp yapabiliyoruz. Hasebiyle rastgele olarak oluşturulan kısımlarda süratli bir biçimde ilerleyebiliyor, ince bir biçimde ayarlanmış silahlardan oluşan çeşitli cephanelikle bir arada kendimize donatabilir, yani oyunda farklı silahlar içerisinde geçiş yapabiliyoruz.
 
 
 
Oyunda birebir vakitte üstte bahsettiğimiz üzere rastgele olayların ve kısımların bize sunulduğunu aktarabilir ve bu da oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca her bir oyuncunun farklı bir tecrübe elde edebileceği ve daima olarak her bir oyuna yine başladığımız vakit da farklı bir maceraya yelken açabileceğimiz manasına geliyor. Birebir vakitte oyunda farklı silahlarla bir arada cephaneliğimize yanlışsız atabiliyor, çeşitli modifikasyonlarla birlikte kendi oyun biçimimizi oyuna yansıtabiliyor, daima olarak her kısım içerisinde ne olacağını iddia etmeye çalışıyor, lakin bu iddialar ne yazık ki bazen hakikat çıkmıyor. Sonsuzluk içerisinde yer aldığımız bu üretimde düşman ordularını ve robotlarını durdurmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyor.
 
Oyunda birebir vakitte hem yakın dövüş hem de menzilli dövüş silahları bulunuyor. Örneğin oyunda düşmanları üste yanlışsız zıplatabiliyor, silahlarımızla birlikte ateşleyebilir yahut direkt elimizdeki katana ile yani bıçaklarla birlikte düşmanları ortadan ikiye ayırabiliyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde bu üslup aksiyon mekaniklerinin olduğundan da bahsetmemiz gerekiyor.
 
Oyunda geliştirici takımın belirttiğine nazaran burada bir sonsuz döngü kelam konusu. Bu sonsuz döngüyü kırmak için elbette kendimize uygun bir ritim belirleyebilir ve bu ritimle birlikte kendimize aksiyon içerisinde bulmaya hazırlanıyoruz. Oyunda bir malikane içerisinde yer alır, bu malikaneye dilediğimiz biçimde keşfedebilir ve sırlarını açığa çıkarmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.
 
Yeni müziklerin, silahların ve yardımcı programların kilidini açabileceğimiz üretimde birebir vakitte ilerleyen düzeylerde yeni yetenekleri ve marifetlerin kilidini açarak oyunda daha süratli bir biçimde ilerlemek durumunda kalıyoruz. Silahlardan ve yakın dövüş donanımlarından oluşan bu üretimde art planda müzikle birlikte eşleşebileceğimiz bir yapının olduğundan bahsedebilir ve platform düzeylerinde ustalaşmak için elbette burada karakterimizin yeteneklerinden faydalanmak durumunda kalıyoruz. Hasebiyle oyunda yer aldığımız bu müddet boyunca tüm ögelerle birlikte hoş bir ritim aksiyon tecrübesi elde etmeye hazırlanıyoruz.
 
 
 
Hareketler üzerinde ustalaşmak için daima olarak oyun oynamak gerekiyor ve süratli bir formda sağa sola yanlışsız hareket ederek düşmanların sağından solundan kayabiliyor ve onların ritimlerini bozmaya hazırlanıyoruz. Yeni sırları ve gizemleri açığa çıkarabileceğiniz ve yeni yeteneklerle birlikte yer alabileceğimiz bu imal, velhasıl bu usul bir tecrübesi bizlere sunmayı hedefliyor.
Ritim tabanlı ve süratli bir aksiyon tecrübesini adım atmak istiyorsanız, bu oyun tam size nazaran diyebiliriz. Oyun 18 Mayıs tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Birebir vakitte oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bu şekil oyunları istek listenize eklediğiniz anda elbette ilerleyen süreçte unutabiliyor lakin mail adresinize gelen bir bildirimle birlikte oyundan haberdar olabiliyorsunuz. Hasebiyle bu üslup oyunlardan hoşlanıyorsanız listenize eklemenize yarar var.

Comments are closed.