apple-m4-islemciler-icin-geri-sayim-basladi-yol-haritasi-sizdi-SfOpjCQK.jpg

Apple M4 işlemciler için geri sayım başladı! Yol haritası sızdı

Apple, bu yılın sonuna hakikat yeni M4 işlemci serisini çıkarmaya hazırlanıyor. Bir evvelki seriye kıyasla çok daha gelişmiş olacak yeni çiplerin bilgisayar satışlarını da etkilemesi bekleniyor. Son olarak Apple M4 işlemcilerden güç alacak Mac modelleri ortaya çıktı. İşte ayrıntılar…

Apple M4 işlemcili Mac modelleri ne vakit gelecek?

Apple ile ilgili muteber kaynaklardan Mark Gurman tarafından paylaşılan rapora nazaran M4 işlemciler, yapay zeka bakımından öne çıkacak. Şirket, bu yeni çipler ile donatacağı Mac‘leri yapay zeka ile güçlendirmek istiyor. Böylece daha fazla satış yapmayı hedefliyor. Pekala M4, birinci hangi Mac modeline güç verecek?

Kısa müddet evvel sızan bilgilere nazaran Apple M4 işlemcilere sahip yeni Mac‘ler, 2024 yılının sonbaharında çıkmaya başlayacak. Buna nazaran birinci olarak 14 inç MacBook Pro ve 24 inç iMac modellerinin yenilenmesi bekleniyor. Bu aygıtlar eylül, ekim yahut kasım ayında kullanıcılarla buluşacak.

Akabinde yılın geri kalanında ve 2025’in başlarında 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri M4 Pro ve M4 Max işlemcileri ile güncellenecek. Ayrıyeten tıpkı devirde Mac mini modeli de yeni işlemciler ile yenilenmiş olacak. Pekala MacBook Air modelleri de güncellenecek mi?

İddialara nazaran Apple, 2025’in baharında M4 işlemciyle donatılmış 13 inç ve 15 inç MacBook Air de piyasaya sürecek. Ardından yılın ortalarında ise Mac Studio ve Mac Pro‘nun da yenilenmesi bekleniyor. Natürel tüm bu bilgilerin resmi olmadığını tekrardan hatırlatalım.

Peki siz mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Apple M4 işlemcili Mac cihazlardan beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.