google-pixel-aygitlar-icin-uydu-temasi-getiriyor-d8RRENCY.jpg

Google, Pixel aygıtlar için uydu teması getiriyor!

Samsung’un geçtiğimiz yıldan beri üzerinde çalıştığı uydu ilişkisi sonunda Google Pixel aygıtlara gelecek üzere duruyor. Ortaya çıkan argümanlara nazaran şimdiye kadar telefonlarında ve Pixel Tablet’te Tensor işlemcileri tercih eden firma, bu yıldan itibaren duyuracağı yeni serilerde Exynos modeme uydu teması için geçiş yapabilir. İşte Google Pixel ve Samsung Exynos modemli Tensor işlemci detayları…

Pixel 9, Pixel Fold 2, Pixel Tablet 2, Exynos modemli Tensor işlemci ile gelecek

Pixel 6 serisinden itibaren Google, Samsung tarafından üretilen Exynos modemli Tensor işlemcileri kullanıyor. Bu yıl yeni Exynos işlemci ile duyurulan uydu kontağını yeni aygıtlarına entegre etmeyi planlayan teknoloji devinin Exynos 5400 5G modemi bu yıl içerisinde tanıtacağı Pixel 9, Pixel Fold 2, ve Pixel Tablet 2 modellerinde kullanacağı sav ediliyor.

Özellikle iletileşme açısından uydu teması acil durumlar için birebir tahlil olabiliyor. Ortaya çıkan son raporlara nazaran Pixel 8 ve Pixel Fold serisinde kullanılan Exynos 5300’e nazaran daha verimli ve süratli Exynos 5400 5G modem, gelecek modellerde kullanılacak. Acil durumlarda uydu irtibatlı iletişim için 5G takviyesi olan 3GPP Rel. 17 dayanağına sahip olan modem, yeni Pixel serilerinde güvenliği geliştirecek üzere duruyor.

Google’ın birinci tableti Pixel Tablet sadece Wi-Fi seçeneği ile satışa sunulmuştu. Tanıtılması beklenen Clementine kod ismine sahip Pixel Tablet 2’nin ise hem Wi-Fi hem de Wi-Fi + 5G seçeneğine sahip olması bekleniyor.

“Satellite Gateway” isimli özel bir uygulama sayesinde acil durum servislerine ulaşmayı kolaylaştırmayı hedefleyen Google, yeni özellikleri ve Exynos modemli Tensor işlemcisi ile Pixel aygıtları daha da gelişmiş hale getirmeyi planlıyor.

Peki ya siz Google Pixel uydu teması hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.