lenovonun-yeni-tableti-kagit-ekranla-geliyor-tab-m12-matte-ntLRPC7r.jpg

Lenovo’nun yeni tableti kağıt ekranla geliyor: Tab M12 Matte

Kağıt gibisi ekranlara sahip tabletlerin talebi artarken, Lenovo’nun yakında çıkacak tabletlerinden biri, ortalama bir E-Okuyucudan daha âlâ özelliklerle bu kategoriye girmeye hazırlanıyor.

Lenovo Tab M12 Matte Display modelinin özellikleri

Lenovo, E-Okuyuculara benzeyen mat kağıt gibisi bir ekrana sahip yeni bir Tab M12 modeli üzerinde çalışıyor. Sızdırılan model, mevcut M12’nin teknik özelliklerini takip ediyor, lakin ekran hariç.

Parlak bir panele sahip olmak yerine, Tab M12 Matte Display tablet, 2944 x 1840 çözünürlüğünde 12.7 inçlik anti-parlama LCD ekranla geliyor. Yeni ekran cinsinin bir dezavantajı, yenileme suratını 60Hz ile sınırlamasıdır.

Bu, turnuva düzeyinde oyun oynamayı kolaylaştırmayacaktır, lakin sinemaları izlemenizi ve daha hafif taşınabilir oyunları oynamanızı da engellemeyecek. Ekran çeşidi, muhtemelen epey yeterli bir pil ömrünü de sağlayacak.

Tab M12 Matte Display, kutudan Android 13 ile çıkacak ve Android 15‘e kadar dayanak görecek. Bununla birlikte, Lenovo, 2027’ye kadar dört yıl güvenlik güncellemeleri getirecek. İçeride, Lenovo’nun E-Okuyucu tableti, MediaTek 7050 SoC, 8GB RAM ve 128GB dahili depolamayla gelecek.

Piyasadaki etkisi

Tab M12 Matte Display tableti tablet pazarını sarsmayacaktır, lakin Lenovo’nun seçeneği E-Okuyucu kısmında bir tesir yaratabilir. Raporlar doğruysa, M12 Matte, ister çizim yapmak ister medya tüketmek için kullanılsın, hakikaten etkileyici bir tablet olacak. Kağıt ekranlar yükselişte ve biz de göz sıhhatimiz için bu durumdan mutluyuz.

Lenovo’nun bu yeni tabletinin E-Okuyucu ve tablet pazarlarında nasıl bir tesir yaratacağını düşünüyorsunuz? Kağıt gibisi ekranlar ve bunların günlük teknoloji kullanımımız üzerindeki potansiyel tesirleri hakkında neler söylenebilir? Görüşlerinizi aşağıda paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.