samsung-galaxy-s24-serisi-turkiyede-galaxy-s23-serisinden-2-kat-fazla-satildi-sLpXSGli.jpg

Samsung Galaxy S24 Serisi, Türkiye’de Galaxy S23 Serisinden 2 Kat Fazla Satıldı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği lansman aktifliği ile en yeni amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S24, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra‘yı tüketicilerin beğenisine sunmuştu. Aygıtlar, donanımsal açıdan akıllı telefon kesiminin geldiği son teknolojiyi bünyesinde barındırırken Galaxy AI olarak isimlendirilen yapay zeka özellikleriyle de yazılımsal manada da tüketicilerin beklentisinin ötesine geçmeyi başarmıştı.

Galaxy S24 serisinin hem donanım hem de yazılımsal olarak çok âlâ olduğunu zati biliyoruz. Pekala tüketiciler, Galaxy S24 modellerinin sunduğu özelliklerden mutlu mu? Samsung tarafından sunulan bilgiler, şirketin Galaxy S24 satışlarından mutlu olduğunu gösteriyor.

Galaxy S24 satışları Türkiye’de Galaxy S23 satışlarını ikiye katladı

Samsung tarafından paylaşılan bilgilere nazaran Galaxy S24 ailesinin, Türkiye’de satışa sunulduğu birinci haftadan stokları tükendi. Ayrıyeten Türkiye özelinde şu ana kadarki Galaxy S24 serisi satış adetleri, Galaxy S23 serisinin birebir devrine kıyasla iki katına ulaşmış durumda. Dolayısı ile Samsung, yapay zeka ve inovasyona harcadığı emeğin karşılığını aldı desek yeridir…

Güney Kore’de 28 günde 1 milyon adet sattı!

Galaxy S24 ailesi sadece Türkiye’de değil, dünyanın geri kalanında da serinin evvelki jenerasyonuna kıyasla büyük ilgi görmüş durumda. Seri, Güney Kore’deki çıkışının akabinde birinci 28 gün içinde 1 milyon adet satışa ulaşarak kendi konutunda rekor bir muvaffakiyete imza attı. Ayrıyeten ABD ve Hindistan üzere dünyanın en büyük pazarlarında da serinin satış adetleri beklenenin üzerinde gerçekleşti.

Serinin en çok satılan modeli Galaxy S24 Ultra inceleme görüntümüzü aşağıdan izleyebilirsiniz

Comments are closed.