leica-leitz-phone-3-fotografcilarin-gozdesi-olacak-ay9f9mty.jpg

Leica Leitz Phone 3, fotoğrafçıların gözdesi olacak

Leica’nın 19 Nisan’da piyasaya sürülecek olan yeni akıllı telefonu, fotoğraf konusunda öteki telefonları hayli sıradan gösteriyor. Leitz Phone 3 isimli bu akıllı telefon, bilhassa fotoğrafçılar için bir dönüm noktası niteliği taşıyabilir üzere görünüyor.

Leica Leitz Phone 3, fotoğraf için bir standart belirliyor

Leitz Phone 3’ün en dikkat alımlı özelliklerinden biri, klasik Leica lenslerinin diyafram duraklarını simüle edebilme yeteneği. Noctilux-M 50mm f/1.2, Summilux-M 28mm f/1.4 ve Summilux-M 35mm f/1.4 üzere ünlü lenslerin karakteristik özelliklerini taklit edebilmesi, fotoğrafçılar için hayli değerli bir özellik. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar Leica’nın bokeh efektini ve karakteristik renk simulasyonunu direkt telefonlarından elde edebiliyorlar.

Leitz Phone 3’ün tasarımı da dikkat cazibeli. Leica’nın kalitesini yansıtan bu tasarım, Leica M serisi fotoğraf makinesini andırıyor. Yapılan ayrıntılı dokunuşlar ve dokulu yüzeyler, aygıtın premium hissini artırıyor. Ayrıyeten, lens kapak üzere ayrıntılar da telefonun fotoğrafçılığa adanmışlığını gösteriyor.

Yazılım tarafında da Leitz Phone 3 hayli etkileyici. Aygıta özel bir Altın Saat widget’ı, fotoğrafçılara hoş görünüm çekimleri için en uygun vakti hatırlatıyor. Ayrıyeten lens simülasyonları ve Leica Tones üzere özellikler, kullanıcılara fotoğraf tecrübelerini daha da kişiselleştirmeleri için geniş imkanlar sunuyor.

Bir öteki dikkat alımlı özellik ise “Leica Perspective Control” isimli özellik. Bu özellik, mimari fotoğrafçılık için epey kullanışlı ve binaların düzgün bir formda çekilmesine yardımcı oluyor. Leica’nın sunduğu bu yazılım, dikey çizgilerin düzeltilmesi için gereken kırpma alanını gösteriyor, böylece kullanıcılar çekim sırasında daha âlâ sonuçlar elde ediyorlar.

Tabii Leitz Phone 3’ün kimi dezavantajları da var. Mesela yalnızca Japonya’da satılması ve öbür ülkelerde mevcut olmaması buna en büyük örnek. Ayrıyeten başka akıllı telefonlara kıyasla yazılım takviyesi konusunda belirsizlikler bulunuyor.

Yukarıdaki ilişkiden Leitz Phone 3 teknik özelliklerini inceleyebilirsiniz. Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.