google-chromeun-fiyatli-bir-versiyonu-kullanima-sunuldu-ekstra-guvenlik-sagliyor-zpK1L4Ew.jpg

Google Chrome’un Fiyatlı Bir Versiyonu Kullanıma Sunuldu: Ekstra Güvenlik Sağlıyor

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Google, son 1-2 hafta içinde birbirinden farklı platformları ilgilendiren çok sayıda duyuru yaptı. Hem yapay zekâ alanında hem fizikî eserlerinde hem de sanal hizmetlerinde büyük adımlar atan şirket, kurumsal tarafa da bilhassa Cloud Next etkinliğinde fazlaca odaklandı.

Söz konusu aktiflikte Gemini modelinin Google Cloud ve Workspace’e entegre edildiğini, bu sayede kurumsal Google müşterilerinin işlerini daha süratli ve verimli halde gerçekleştirebileceklerini gördük. Ancak görünen o ki her şey bununla sonlu değil. Çünkü Google, Chrome’un fiyatlı bir versiyonunu da kullanıma sundu.

Paralı sürümün farkı ne?

Chrome Enterprise Premium ismiyle çıkan bu sürümde gelişmiş güvenlik tedbirleri ve ziyanlı yazılım taraması üzere özellikler var. Enterprise Core ve Premium olmak üzere fiyatlı ve fiyatsız iki seçeneği var. Fiyatlı sürümde yöneticiler, yüklenecek yahut yazdırılacak evrakları sınırlayabiliyor.

Bunun haricinde fiyatlı sürüm, veri kaybına karşı koruma sağlarken kapsamlı bir ziyanlı yazılım taraması da gerçekleştirebiliyor. Fiyatsız sürümde de ziyanlı yazılım taraması var ama fiyatlı sürümdeki kadar ayrıntılı değil. Yani Enterprise Premium kullanıcıları daha kapsamlı güvenlik tedbirlerine sahip oluyorlar.

Tabii Google, bunu yaparken standart kullanıcıları da unutmuyor. Şirketin internet sitelerine verilen müsaadeleri kullanıcının basitçe sınırlayabileceği araçları test ettiğini biliyoruz. Bu sayede hangi sitenin neye eriştiğinin denetimi sizin elinizde olacak.

Comments are closed.