kotor-remakein-etkin-gelistirilme-evresinde-oldugu-bildirildi-n1VSpyQ5.jpg

KoTOR Remake’in Etkin Geliştirilme Evresinde Olduğu Bildirildi

 
Star Wars: Knights of the Old Republic’un tekrar üretim projesi bildiğiniz üzere uzun müddettir geliştiriliyor ve sıkıntılı bir geliştirme sürecine sahip. Kısa ismiyle KotoR Remake olarak karşımıza çıkan bu projeden artık ise yeni ayrıntılar ortaya çıktı ve faal olarak geliştirildiği belirtildi.
 
KoTOR Remake projesi problemli bir geçmişse sahip 
 
 
 
IGN ile yapılan bir röportajda Matthew Karch’a “Saber stüdyosunun geçen ay Embracer Group’tan ayrılmasının akabinde hala oyun üzerinde çalışılıp çalışılmadığı” soruldu. Karch ise şu yanıtı verdi: “Bu soruya cevabımız belirli ve basında da birçok kere yer aldı. Şu anda proje etkin olarak geliştirilme etabında bulunuyor ve rastgele bir sorun yer almıyor.
 
Karch her ne kadar KotoR Remake projesinin etkin ve problemsiz olarak geliştirildiğini belirtse de bir müddettir oyunun gelişimi ile ilgili büyük sorunlar mevcuttu. Özellikler son birkaç yıl içerisinde ortaya çıkan bilgilere bakacak olursak Aspyr grubunun projeyi bıraktığına dair birçok rapor yayınlandı.
 

Geliştirici Aspyr (Saber’ın yan kuruluşu) ile üretim ortakları Lucasfilm Games ve Sony Interactive Entertainment ortasındaki bir işbirliği olarak karşımıza çıkan tekrar üretim projesi, Eylül 2021’deki bir PlayStation Showcase aktifliği sırasında PS5 konsoluna özel olarak duyuruldu.

Comments are closed.