galaxy-z-fold-fe-ve-flip-fe-geliyor-iste-samsungun-uygun-fiyatli-katlanabilir-telefonu-8v6WeaJ7.jpg

Galaxy Z “Fold FE” ve “Flip FE” Geliyor! İşte Samsung’un Uygun Fiyatlı Katlanabilir Telefonu Hakkında Ortaya Çıkan Birinci Bilgiler

Z Fold ve Z Flip olmak üzere iki adet katlanabilir telefonla karşımıza çıkan Samsung, bu alanda açık orta önder durumda. O denli ki şirket, 2023 yılında %66,4 pazar hissesi ile en çok katlanabilir telefon satan marka olmayı başarmıştı.

Samsung, bu kadar başarılı olsa da katlanabilir aygıtların fiyatları kullanıcılar için yüksek olabiliyordu. Bugün keşfedilen ekran manzaraları, şirketin daha fazla kişi için erişilebilir olacak modeller üzerinde çalıştığını gösterdi.

Z Fold FE ve Z Flip FE geliyor!

SamMobile’ın paylaştığı, birinci olarak X’te ortaya çıkan ekran imgelerinde aygıtların “FE” markası altında çıkacağını görebiliyoruz. Bilmeyenler için “FE”, Samsung’un daha uygun fiyatlı aygıtları için kullandığı bir isimlendirme. Örneğin geçen ekim ayında duyurulan Galaxy S23 FE bunlardan biri. Bu aygıt, amiral gemisi S23 serisinden daha düşük donanım ve özelliklere sahip olarak daha uygun bir fiyatla sunulmuştu.

Görüntüde birden fazla yerin kapatılmış ancak kimi özellikleri görebiliyoruz. Örneğin Z Flip FE’nin 8 GB RAM ve 256 GB depolamaya sahip olacağı bilgi var. Ayrıyeten orta ve orta-üst segment bir işlemci serisi olan Snapdragon 7 serisine ait bir çipin de cihazda yer alabileceği belirtilmiş. Z Fold’da ise 12 GB RAM, 256/512 GB depolama seçenekleri ve bir Exynos işlemci var.

Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5

Tabii ki bu büsbütün bir tez ve mutlaklığı yok. SamMobile’da gerçek olup olmadığını, o yüzden kesin olarak güvenmemek gerektiğini söylüyor. Lakin Samsung’un FE isimli katlanabilir telefon çıkaracağı söylentileri bir müddettir vardı. Bu yüzden bu aygıtlar üzerinde çalışıyor olması pek şaşırtan olmayacaktır. Gerçek olup olmadığını bekleyip göreceğiz.

Comments are closed.