konsol-sahipleri-uzgun-xbox-ozel-oyunu-hellblade-2-konsolda-30-fps-calisacak-9YwwXDyO.jpg

Konsol Sahipleri Üzgün: Xbox Özel Oyunu Hellblade 2, Konsolda 30 FPS Çalışacak

Ninja Theory tarafından Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirilen ve grafikleriyle büyük övgüler olan Hellblade oyunu özünde hoş geri dönüşler almıştı. Küçük bir stüdyonun elinden çıkmış olmasına rağmen Senua, oyuncuların kalbinde yer edinmeyi başarmıştı. Natürel durum bu türlü olunca da çabucak yeni oyun gelsin diye bekliyoruz. 

Bu sefer Unreal Engine 5 ile geliştirilecek olan Hellblade 2, bu geliştirmenin bedelini maalesef oyuncu tarafına da yansıtacak üzere görünüyor. GamePro tarafından da doğrulanan bilgilere nazaran Hellblade 2, konsolda sadece 30 FPS verecek. Üstelik yalnızca Xbox Series S’te değil, X’te bile durum bu formda.

Hellblade 2, yalnızca bilgisayarda 60 FPS olacak.

Hellblade 2

Oyunu deneyimleme bahtına erişen GamePro, dinamik çözünürlüğe sahip olan Hellblade 2’nin Xbox Series S ve Series X üzerinde rastgele bir grafik modu sunmadığını söyledi. Bu yüzden de 30 FPS olan kare suratını 60’a çıkarmak -konsolda- mümkün değil. VFX yönetmeni, bu mevzuda oyunun 24 FPS sinemalara misal sinematik bir tecrübe sunacağını öne sürdü. 

Fakat bilgisayar üzerinde bu türlü bir durum kelam konusu değil. Bu noktada 60 FPS oynayan bilgisayar oyuncularının mı sinematik tecrübeden yoksun kalacağını yoksa 30 FPS oynayan konsol oyuncularının mı tecrübesinin kısıtlandığını oyun çıkınca göreceğiz. Doğal dengeli olan 30 FPS’in göz yormadığını ekleyelim. Yeniden de oyuncular, Xbox özel oyunu olan ve sağlam donanım gerektirdiği için Xbox One serisine çıkmayan yeni kuşak bir oyundan 60 FPS akıcı tecrübe beklediklerini lisana getirdi. GamePro oyunun pek akıcı olduğunu söylüyor. Sizce Hellblade 2’nin oynanışı nasıl olacak?

Comments are closed.