vivonun-yeni-katlanabilir-telefonu-x-fold3-pro-nasil-bu-kadar-ince-olabiliyor-Y6guaMk2.jpg

vivo’nun yeni katlanabilir telefonu X Fold3 Pro nasıl bu kadar ince olabiliyor?

Kısa bir müddet evvel Çin’de piyasaya sürülen vivo X Fold 3 Pro‘nun yakında öbür pazarlarda da piyasaya sürülmesi bekleniyor. X Fold 3 Pro piyasaya sürüldüğünden beri, bir katlanabilir telefona nazaran epey ince yapıda olması nedeniyle ilgi çekti. Şimdi tüm pazarlarda piyasaya sürülmemiş olsa da kullanıcılar, vivo’nun bunu nasıl başardığını şimdiden merak etmeye başladı. Şayet siz de telefonun nasıl bu kadar ince ve şık göründüğünü merak ediyorsanız, WekiHome’un söküm görüntüsü merakınızı giderebilir.

Her zamanki üzere sökme süreci, aygıtın kapatılması ve SIM kart yuvasının çıkarılmasıyla başlıyor. Daha sonra kenarlara ısı uygulanarak ve bir çubukla biraz kuvvet uygulanarak epeyce ince olan art kapak çıkarılıyor. Görüntünün sahibi bu noktada kapağın güçlendirilmiş fiber kompozitten yapıldığını belirtiyor.

Videoda, ikinci jenerasyon Qualcomm ultrasonik parmak izi tarayıcısının yanı sıra ekran panelinin çok ısınmasını önlemeye yardımcı olan büyük bir bakır folyo katmanı görüyoruz. Anakart, flaş kablosu, mikrofon, ortam ışığı sensörü ve lazer odak modülünü de barındıran enteresan bir plastik kapakla yerinde tutulan üst kısımda üçlü kamera sensörüne sahip çift katmanlı bir yapı bulunuyor.

Sökme süreci, Snapdragon 8 Gen 3 yongası, Samsung LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 depolama modüllerinin yanı sıra vivo V3 görüntüleme yongasını barındıran anakartla devam ediyor. Isıyı denetim altında tutmak için kartın çabucak altında bakır bir buhar odası bulunuyor. Daha sonra gördüklerimiz; hoparlörler, mikrofonlar ve titreşim motorunun yanı sıra iki 2.850 mAh hücre ortasında bölünmüş çift hücreli 5.700mAh bedelinde bir silikon anot batarya.

İlginç bir formda, yeni X Fold3 Pro evvelki modele nazaran daha küçük bir VC buhar odasına sahip. Görüntünün son kısmında ise 15 gramın biraz altında tartıya sahip hafif karbon fiber menteşe gösteriliyor.

Tags: No tags

Comments are closed.