iste-call-of-duty-warzone-mobile-cikis-tarihi-s3MODKGw.jpg

İşte Call of Duty: Warzone Mobile çıkış tarihi!

Uzun müddettir beklenen Call of Duty: Warzone Mobile oyunu için çıkış tarihi sonunda ortaya çıktı. Activision daha evvel Kasım 2023’te yayınlanması beklenen oyun bahara erteledi. Bugün ise toplumsal medya üzerinden yapılan duyuru ile Call of Duty: Warzone Mobile çıkış tarihi ortaya çıktı.

Call of Duty: Warzone Mobile oyunu ve çıkış tarihi

Activision, YouTube ve X üzerinden yaptığı duyuru ile 2022 yılından beri beklenen fiyatsız Battle Royale oyunu için muştuyu verdi. Buna nazaran Call of Duty: Warzone Mobile çıkış tarihi 21 Mart günü olarak karşımıza çıktı. Böylelikle oyuncular ekinoks günü yeni fiyatsız Battle Royale oyununu oynayabilecek.

Peki fakat mevcutta zati Call of Duty Mobile oyunu varken Activision neden Warzone Mobile için bu kadar emek harcadı? Her iki oyunda emsal modlara sahip olsa da Warzone Mobile, çok daha yüksek grafik özelliklerine sahip. Oyunda tıpkı bir konsol oyununda olduğu üzere grafik ayarlarını detaylı bir formda yapmak mümkün olacak.

Diğer bir taraftan ise Call of Duty Warzone Mobile oyunu ile Call of Duty: Çağdaş Warfare III ve Call of Duty: Warzone oyunlarında yaptığınız ilerlemeleri devam ettirmeniz mümkün olacak. Bu özellik oyunun hem Android hem de iOS versiyonunda yer alacak. Tıpkı vakitte mobilde elde ettiğiniz ilerlemeler de oyunun PC ve konsol versiyonlarına yansıyacak.

Call of Duty: Warzone Mobile 21 Mart lansmanı ile 120 oyunculu Verdansk ve 48 oyunculu Rebirth Island haritaları da karşımıza çıkacak. Ayrıyeten oyunda Shoot House, Scrapyard ve Shipment üzere çok oyunculu haritalar da yer alacak. Call of Duty Mobile’den aşina olduğumuz Team Deatmach, Kill Confirmed, Domination üzere çoklu oyun modları da tekrar Warzone Mobile ile karşımıza çıkacak.

Call of Duty: Warzone Mobile ekran imgeleri de neredeyse konsol düzeyinde bir taşınabilir oyunla karşı karşıya olduğumuzun ispatı niteliğinde. Bu manada amiral gemisi akıllı telefon kullanıcılarının çok daha uygun bir oyun tecrübesine sahip olma ihtimali yüksek. Fakat Activision tüm bunlara rağmen orta düzey modeller için de taşınabilir oyunlarını optimize ediyor.

Call of Duty Mobile ile 100 milyon indirme sayısına ulaşan Activision, Call of Duty: Warzone Mobile ile şimdiden 50 milyon ön kayıt sayısına ulaştı.

Call of Duty: Warzone Mobile için Call of Duty web sitesi üzerinden ön kayıt yaptırabiliyorsunuz. Şayet 21 Mart çıkış tarihinden evvel kayıt yaptırırsanız, oyunda kullanmak üzere bir görünüm, silah planı, vinil ve bir amblemin kilidi de açılmış olarak hesabınıza eklenecek.

Comments are closed.